Archiwa

Linki

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie, 4 listopada 2018 r.

 1. Dzisiaj na sumie Nieszpory za zmarłych i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 16.00 ze wspólnota dla Intronizacji NSPJ.
 2. Przez cały tydzień do piątku na Mszy św. popołudniowej odprawimy Nieszpory za zmarłych a w miejsce modlitwy wiernych – Nowennę za dusze w czyśćcu cierpiące.
 3. W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zachęcamy i zapraszamy do szczególnej modlitwy dziękczynno błagalnej w intencji Ojczyzny. To zaproszenie kierujemy do wszystkich parafian, a w szczególności do grup modlitewnych, ruchów i stowarzyszeń działających w parafiach. Proponujemy by świętowanie 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczcić przez swego rodzaju „Triduum Niepodległości”:                         

  piątek 9 – listopada – g. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny;

  sobota – 10 listopada od godz. 18.00 do 21.00 w całej diecezji odbędzie się czuwanie modlitewne za Ojczyznę, prowadzone przez koła Żywego Różańca, w naszej parafii jest to już 266 rocznica (1752 r.) powstania Bractwa Różańcowego. Odmówimy 4 części Różańca za Ojczyznę ( I cz. prowadzi Trzcianka i Ojcowizna; II cz. prowadzi Turzyn, Budy Stare i Nowe; III cz. prowadzą Niemiry i Knurowiec i  Przyjmy ; IV cz. prowadzi Brańszczyk, Nowy Brańszczyk. Niech nie zabraknie żadnego z członków 30 Kół Różańcowych w naszej parafii. g. 21.00 Apel Jasnogórski. 

  niedziela – 11 listopada  – uroczysta Msza święta dziękczynna z hymnem „Ciebie Boga wysławiamy” o g. 12.00.  Koncert organowy. Przejście pod pomnik żołnierzy walczących w wojnie bolszewickiej i złożenie kwiatów, zapalenie zniczy. Na skwerze Jana Pawła II posadzimy dąb "NIepodległość"

—————————————————————————————————-

Ogłoszenia duszpasterskie 28 października  2018 r.

 1. D E K R E T  w sprawie dyspensy od pokarmów mięsnych w dniu 2 listopada br.

   

   

  Mając na uwadze świąteczny charakter dnia 2 listopada, który w bieżącym roku przypada w piątek, niniejszym – na podstawie kanonów 87 i 88 Kodeksu Prawa Kanonicznego – u d z i e l a m  d y s p e n s y  od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym Diecezji Łomżyńskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Diecezji.

  Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności. + Janusz Stepnowski, Biskup Łomżyński

 1. Dzisiaj po sumie różaniec i adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 16.00. O g. 15.00 konferencja w ramach przygotowań do odnowienia Intronizacji Chrystusa króla w naszej parafii.
 2. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze  św. w kościele o g. 8.30 i 10.00. O  g. 11.00 wyruszy z kościoła na cmentarz procesja, na cmentarzu poświęcenie grobów, modlitwy za zmarłych a o g. 12.00 przed kaplicą Msza św. za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Prosimy o zachowanie powagi i szacunku miejsca świętego na cmentarzu. Po południu Msza św. w kościele o g. 16.00.
 3. Za ławkami są gotowe kartki na wypominki jednorazowe, które możemy wziąć do domu, wypełnić je i przynieść do kancelarii parafialnej do piątku, 2 listopada do g. 12.00. Wpisujemy na nie  imiona i nazwiska swych bliskich zmarłych na wypominki jednorazowe (czytane w kościele przez cały listopad). Na wypominki roczne przyjmujemy w listopadzie. Prosimy o zachowanie umiaru w zakupie kwiatów, zniczy na groby, w to miejsce ofiarujmy spowiedź, Komunię św., modlitwę za zmarłych.
 4. Przed zbliżającymi się Świętami Wszystkich Świętych chcemy zaplanować i uspokoić handel przed cmentarzem. Przypominamy, że teren przed cmentarzem – jest własnością parafii i nikt nie może tam bez zgody zajmować miejsce, grodzić, czy zastawiać dostęp do kontenerów.  Wszystkich, którzy chcą sprzedawać kwiaty i znicze na uroczystościach – prosimy o kontakt z p. Sławomirem Kraszewskim, który w tym roku wziął na siebie odpowiedzialność za handel przed cmentarzem. 
 5. W  100 rocznicę Odzyskania Niepodległości odnowiliśmy mogiłę poległych żołnierzy z 1920 r. Uroczystość odbyła się 25 września. Pozostały jeszcze rachunki do opłacenia tej inwestycji Dlatego Rycerze Jana Pawła II podjęli się kwesty na cmentarzu w czwartek, aby pozyskać potrzebne fundusze. Prosimy o wsparcie i dziękujemy za zrozumienie.
 6. Pierwszy piątek przypada w Dniu Zadusznym. Msze św. o g. 8.30; 10.00;12.00 15.00 dla dzieci i 17.00.
 7. W sobotę spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania na Mszy św.  o g. 15.00.
 8. W przyszłą niedzielę przy leśniczówce na Przyjmach o g. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji myśliwych Koło Łowieckiego Dzik nr 2 z siedzibą w Brańszczyku. Na modlitwę i wspólne śniadanie zapraszają myśliwi.
 9. 4 listopada o g. 19.00 w Wyszkowie przy pomniku Chrystusa Króla (ul. Daszyńskiego przy Poczcie) zostanie odprawiony Publiczny Różaniec o odnowę moralną narodu polskiego. Zapraszają organizatorzy Grupy Fatimskiej.

—————————————————————————————–

Ogłoszenia duszpasterskie 21 października  2018 r.

 1. 13 grudnia 1998 r. dokonaliśmy Intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii. Mija 20 lat od tego wydarzenia. Na zakończenie rekolekcji adwentowych, 16 grudnia br. chcemy ponowić Akt Intronizacji. Aby się do tego wydarzenia dobrze przygotować od dzisiaj w każdą niedzielę  o g. 15.00 podejmiemy cykl przygotowań do tego wydarzenia. Zapraszamy wszystkie osoby, którym drogie jest Serce Pana Jezusa na spotkanie, konferencje i adorację Najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę o g. 15.00.
 2.  Zapraszamy do kościoła na różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o g. 16.30; w niedzielę po Mszy św. o g. 12.00.

———————————————————————————–

Ogłoszenia duszpasterskie 14 października  2018 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy „Dzień Papieski” pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Centralne uroczystości na Mszy św. o g. 10.00, po Mszy św. przejdziemy pod pomnik Papieża Jana Pawła II i złożymy kwiaty. Jak co roku będziemy mogli nabyć przed kościołem kremówkę – aby w domu przy herbacie przypomnieć sobie wspaniałą postać św. Jana Pawła II. Może nam w tym pomóc broszura „Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru”. Ofiary na tacę i nadwyżkę przy nabywaniu kremówek przeznaczymy na Fundusz Stypendialny Diecezji Łomżyńskiej.  
 2.  Zapraszamy do kościoła na różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o g. 16.30; w niedzielę po Mszy św. o g. 12.00.
 3. 13 grudnia 1998 r. dokonaliśmy Intronizacji Chrystusa Króla w naszej parafii. Mija 20 lat od tego wydarzenia. Na zakończenie rekolekcji adwentowych, 16 grudnia br. chcemy ponowić Akt Intronizacji. Aby się do tego wydarzenia dobrze przygotować od następnej niedzieli 21 października o g. 15.00 rozpoczniemy cykl przygotowań do tego wydarzenia do 9 grudnia. Zapraszamy wszystkie osoby, którym drogie jest Serce Pana Jezusa na spotkanie, konferencje i adorację Najświętszego Sakramentu. W każdą niedzielę o g. 15.00. 
 4. Parafialny Zespół „Caritas” realizuje podprogram pomocy żywnościowej najbardziej potrzebującym. Zasady są podobne jak w roku ubiegłym: przedstawiciel rodziny zgłasza się do opieki społecznej  o skierowanie, następnie dostarcza to skierowanie do animatora PZC ze swojej miejscowości. W tym roku wyznaczono na 1 osobę w rodzinie 50 kg. trwałej żywności. Na naszą parafię wyznaczono 320 osób. Skierowanie przyjmujemy do końca października, do tej liczby wg kolejności zgłoszeń.
 5. W piątek o g. 18.00 na plebanii spotkanie animatorów przygotowujących młodzież do Bierzmowania.

———————————————————————————————

Ogłoszenia duszpasterskie 7 października 2018 r.

 1. Dzisiaj na sumie adoracja i procesja, prosimy o asystę. Po procesji prosimy chorągwie zabezpieczyć na zimę. Po sumie spotkanie dla zelatorów KŻR.
 2. Zapraszamy do kościoła na różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o g. 16.30; w niedzielę po Mszy św. o g. 12.00.
 3. W sobotę, o g. 11.00 Msza św. na rocznicę 50 lat pożycia małżeńskiego par z terenu gminy Brańszczyk
 4. Czcigodni Bracia Kapłani!  Drodzy w Chrystusie Siostry i Bracia!                                                               Wyższe Seminarium Duchowne im. Papieża Jana Pawła II w Łomży przygotowuje się, aby rozpocząć 100. rok formacji młodych ludzi do kapłaństwa. Wdzięczni jesteśmy wspólnotom parafialnym, w których rodzą się powołania do kapłaństwa. W wypełnianiu swej misji Seminarium niezmiennie cieszy się życzliwością  kapłanów i wiernych naszej diecezji. Odwołując się do tej życzliwości, zgodnie z wieloletnią tradycją Diecezji Łomżyńskiej, gorąco prosimy rolników, sadowników i ogrodników o wsparcie w postaci płodów ziemi – ziemniaków, zboża oraz warzyw. Tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi prosimy o wsparcie ofiarą pieniężną. Zapewniamy, że każdą ofiarę postaramy dobrze wykorzystać na potrzeby przygotowania kandydatów do kapłaństwa. W imieniu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży wyrażamy wdzięczność wszystkim naszym dobroczyńcom, duchownym i świeckim, za towarzyszenie naszej wspólnocie poprzez modlitwę i składane hojnym sercem ofiary. Dziękujemy za każdy gest solidarności świadczący o chrześcijańskiej miłości bliźniego. Zapewniamy również o naszej stałej pamięci w modlitwie w naszej seminaryjnej kaplicy w intencji wszystkich naszych dobroczyńców.
 5. W związku z prośbą ks. Rektora dary na seminarium zbierzemy w środę. Prosimy rano wystawić dar od rodziny (ziemniaki, zboże, warzywa, owoce) przed posesję a radnych parafii proszę o zebranie i przywiezienie do parafii. 
 6. Parafialny Zespół „Caritas” realizuje podprogram pomocy żywnościowej najbardziej potrzebującym. Zasady są podobne jak w roku ubiegłym: przedstawiciel rodziny zgłasza się do opieki społecznej  o skierowanie, następnie dostarcza to skierowanie do animatora PZC ze swojej miejscowości. W tym roku wyznaczono na 1 osobę w rodzinie 50 kg. trwałej żywności. Na naszą parafię wyznaczono 320 osób. Skierowanie przyjmujemy do końca października, do tej liczby wg kolejności zgłoszeń.
 7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy w naszej parafii „Dzień Papieski”. Centralne uroczystości na Mszy św. o g. 10.00, po Mszy św. przejdziemy pod pomnik Papieża Jana Pawła II i złożymy kwiaty. Jak co roku będziemy mogli nabyć przed kościołem kremówkę – aby w domu przy herbacie przypomnieć sobie wspaniałą postać św. Jana Pawła II. Może nam w tym pomóc broszura „Wielki Pontyfikat św. Jana Pawła II w 40 rocznicę wyboru. Ofiary na tacę i nadwyżkę przy nabywaniu kremówek przeznaczymy na Fundusz Stypendialny Diecezji Łomżyńskiej.  
 8. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Trzcianki i nauczycielom szkoły za ufundowanie nowego  grobu dla córki byłego dyrektora – Dzidzi  Karłowskiej.  
 9. 11 PAŹDZIERNIKA (CZWARTEK) od g. 9.00 w BRAŃSZCZYKU w ŚWIETLICY OSP odbędzie się bezpłatne badanie słuchu.

——————————————————————–

Ogłoszenia duszpasterskie 30 września 2018 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez Uroczystość odsłonięcia Pomnika i tablicy żołnierzy walczących w 1920 r.  z nawałą bolszewicką oddali cześć i wyrazili swoją miłość do Ojczyzny. Potrzeba było wielu osób i instytucji aby uroczystość mogła być zrealizowana z godnością. Wszystkim składamy w imieniu organizatorów serdeczne Bóg zapłać
 2. Od jutra przez cały październik odprawimy w kościele przed Najświętszym Sakramentem Różaniec – w dni powszednie o g. 16.30; a w niedziele – po sumie.
 3. 1 czwartek, piątek i sobota w tym tygodniu; w piątek spowiedź od g. 14.30 dla dzieci klas IV; w sobotę spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o g. 15.00.
 4. W sobotę w Osuchowej diecezjalna Pielgrzymka Kół Różańcowych pod hasłem: „Uczynić Różaniec modlitwą wszystkich”. Msza św. o g. 12.00; Zachęcamy do udziału. Początek o g. 10.00.
 5. W przyszłą niedzielę na sumie adoracja, procesja i Różaniec. Prosimy o asystę. A po Mszy św. spotkanie dla zelatorów Kół Różańcowych z naszej parafii.
 6. Sołtys wsi Brańszczyk organizuje spotkanie dla wójta i kandydatów na radnych gminy i powiatu, 9 października 2018 r. w Sali OSP w Brańszczyku o g. 18.00  

Prosimy o cierpliwość na cmentarzu grzebalnym, z racji na pogodę prace zostały przerwane ale wszystko w swoim czasie zostanie uporządkowane.

————————————————————————————————————-

Ogłoszenia duszpasterskie 23 września 2018 r.

 

We wtorek w ramach obchodów stulecia Niepodległości odsłonimy pomnik ku czci żołnierzy 13 i 201 pułku piechoty, spoczywających na cmentarzu grzebalnym oraz odsłonimy tablicę ku czci mieszkańców parafii Brańszczyk, którzy brali udział w walce z nawałą bolszewicką. 

Program

a/ w kościele:  g. 10.00 Wprowadzenie – prof. Stanisław Białousz;                                                                     program "Do kraju tego…", zawiązanie wspólnoty,  g. 11.00 Msza św.;

b/ g. 12.00 przejście pod Figurę Serca Jezusowego i odsłonięcie i poświęcenie tablicy  ku czci żołnierzy walczących i poległych w wojnie bolszewickiej w 1920 r. z parafii Brańszczyk

c/ przejście na cmentarz  grzebalny, odsłonięcie pomnika, poświęcenie, modlitwa za Ojczyznę i

poległych żołnierzy, w asyście WP, apel poległych, salwa honorowa,

d/  g. 13.00 powrót do Skansenu im. Marii Żywirskiej na spotkanie i posiłek.

 

Uroczystość tę zorganizował Zakon Rycerzy Jana Pawła II, chorągiew św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku przy współudziale: gminy, parafii, stowarzyszenia Stanisława-Pomian Srzednickiego. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość rodziny osób wymienionych na tablicy ( przeczytać listę), weźcie ze sobą dzieci, wnuki, niech uczą się patriotyzmu; dzisiaj przed kościołem rycerze JP II wręczą nam programy. Udając się na uroczystość zabierzmy ze sobą flagi narodowe. Informujemy, że uroczystość będzie nagrywana.

——————————————————————————————-

W roku 1920 gdy Odrodzona Polska była śmiertelnie zagrożona bolszewickim najazdem 31 młodych mężczyzn z naszej parafii wstąpiło do różnych pułków Wojska Polskiego ( w szeregi Wojska Polskiego)  bronić Ojczyzny.

6 zginęło w miejscach nieznanych i tu jest Ich symboliczna mogiła 2 odniosło rany, 23 wróciło szczęśliwie jako zwycięzcy.

Nazwiska ich wszystkich umieszczamy tu na chwałę Ich i naszej Ziemi   (oto nasi obrońcy (bohaterowie))

Jan Abramczyk, Piotr Augustynik, Jan Białousz, Mieczysław Chrupek, Aleksander Karolkiewicz, Adolf   Klimek

Stanisław Kowalski, Bolesław Kłos, Antoni Kraszewski, Józef Kraszewski, Władysław Kuczyński, Piotr Kukwa

Jan Kurowski, Antoni Łapiński, Władysław Najmoła, Adolf Pakieła, Antoni Pochmara, Franciszek Pochmara

Władysław Pochmara, Antoni Ponichtera, Jan Rogalski, Aleksander Rozenek, Adolf Rudzki, Tomasz Rudzki

Jan Rzemek, Stefan Rzemek, Julian Szymanik, Bolesław Wiśniewski, Franciszek Zyśk, Franciszek Żukowski

Władysław Żukowski

Koronka na ulicach miast i rozdrożach wsi

Już po raz dwunasty 28 września br., w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic zatłoczonych miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Uczestnicy tej akcji modlić się będą w tym roku o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata, szczególnie za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu swoim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą.” (Dz. 1521). Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, które Jezus dał św. Siostrze Faustynie, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo. Wydarzenie objął honorowym patronatem abp Grzegorz Ryś, metropolita archidiecezji łódzkiej. Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których będzie odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie: www.iskra.info.pl

————————————————————————–

Ogłoszenia duszpasterskie 16 września 2018 r.

 

 1. Dzisiaj na sumie rozpoczniemy przygotowanie dzieci klas III do I komunii Św. Zapraszamy dzieci z rodzicami –
 2. Dzisiaj rozpoczniemy Triduum do św. Stanisława Kostki dla dzieci i młodzieży, na Mszy św. o g. 10.00. Ponieważ ten rok jest Rokiem Św. Stanisława Kostki zachęcamy do odprawienia Triduum upraszając potrzebne łaski. Dzieci i młodzież mogą osobiście a dorośli obecność na Triduum mogą ofiarować w intencji swych dzieci i wnuków. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na g. 17.00.
 3. Jutro wspomnienie św. arcybiskupa Zygmunta  Szczęsnego Felińskiego, założyciela Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Ucałowanie relikwii po każdej Mszy św.
 4. Dzieci, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Knurowcu dziękują za  pomoc finansową w ubiegłą niedzielę dla chorej nauczycielki. Zebrali 6.025 zł. Dziękujemy za wzruszające zrozumienie i obfite ofiary. Niech Bóg wynagrodzi.
 5. W środę 19.09.2018 r. o godzinie 18.00 na świetlicy OSP w Brańszczyku odbędzie się spotkanie w sprawie dopłat z programu „Czyste powietrze”. Swoją obecność zapowiedział minister Henryk Kowalczyk a urzędnicy ministerstwa pomogą nam wypełnić potrzebne formularze.
 6. Nastąpiła zmiana na stanowisku organisty w naszej parafii. Pan Piotr Wyszyński na własne życzenie odszedł z pracy 31 sierpnia a na jego miejsce przyszedł pan Jacek  Rządkowski, ze Zgierza. W związku ze zmianą organisty w przyszłą sobotę o g. 10.00 spotkanie ze scholą, a w niedzielę o g. 11.00 z chórem parafialnym.  
 7. Przypominamy, że w Domu Parafialnym – wejście po schodach i pierwsze drzwi na lewo – jest czynna toaleta. Dziękujemy za zachowanie czystości.
 8. Od poniedziałku firma „Dalpinex” kontynuuje pielęgnacje drzewostanu na cmentarzu grzebalnym. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wchodzeniu na cmentarz.

————————————————————————————

Ogłoszenia duszpasterskie 9 września 2018 r.

 1. W piątek, 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Św. Msze św. o g. 9.00; 15.00 z adoracją Najświętszego Sakramentu i o g. 17.00. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ organizuje Pielgrzymkę do Sanktuarium Krzyża św. na całonocne czuwanie. Wyjazd w piątek o g. 12.00 (zbiórka przy kościele), powrót w sobotę rano. Zapisy w zakrystii.
 2. W przyszłą niedzielę na sumie rozpoczniemy przygotowanie dzieci klas III do I Komunii Św. Obecność dziecka z rodzicami – obowiązkowa.  
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Triduum do św. Stanisława Kostki dla dzieci i młodzieży, na Mszy św. o g. 10.00. Ponieważ ten rok jest Rokiem Św. Stanisława Kostki zachęcamy do odprawienia Triduum upraszając potrzebne łaski. Dzieci i młodzież mogą osobiście a dorośli obecność na Triduum mogą ofiarować w intencji swych dzieci i wnuków. W sobotę w Rostkowie, miejscu urodzin Świętego, odbędzie się 36. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Dla chętnych zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii. Mozna też jechać indywidualnie (ok. 70 km).  
 4. Dzieci, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Knurowcu zwrócili się z prośbą o pomoc finansową dla chorej nauczycielki, która od 20 lat pracuje w tej szkole. Ciężka choroba, która ją dotknęła domaga się duchowego wsparcia i wielkich nakładów finansowych potrzebnych na leczenie. Chcemy wspomóc tę szlachetną myśl i dzisiaj po każdej Mszy św. uczniowie z rodzicami przed kościołem zorganizują taką zbiórkę.

———————————————————————————

Ogłoszenia duszpasterskie 2 września 2018 r.

 1. Dzisiaj po sumie adoracja i procesja, prosimy o asystę.
 2. Od jutra Msze św.  rano będą odprawiane o g. 7.00 i po południu o g. 17.00.
 3. Jutro o g. 8.00 Msza św. w kościele na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów i nauczycieli Zespołu Placówek Oświatowych w Brańszczyku.
 4. I piątek września w tym tygodniu. Msze św. o g. 9.00; 15.00 dla dzieci i o g. 17.00
 5. W sobotę, 8 września – Święto Narodzenia NMP –MB Siewnej. Msze św. o g. 9.00; 12.00 i 17.00. Poświęcenie ziarna siewnego o g. 12.00 i 17.00.  
 6. Dzieci, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Knurowcu zwrócili się z prośbą o pomoc finansową dla chorej nauczycielki, która od 20 lat pracuje w tej szkole. Ciężka choroba, która ją dotknęła domaga się duchowego wsparcia i wielkich nakładów finansowych potrzebnych na leczenie. Chcemy wspomóc tę szlachetną myśl i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. uczniowie z rodzicami przed kościołem zorganizują taką zbiórkę.

———————————————————————————————————————-

Ogłoszenia duszpasterskie, 26 sierpnia 2018 r.

 

 1. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane w kościele o g. 9.00 i 17.00.
 2. W piątek o g. 15.30 spotkanie katechetów.
 3. 1 września  w sobotę jest rocznicą wybuchu II wojny światowej a jednocześnie dniem modlitwy do Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o g. 9.00; 15.00 i 17.00.
 4. Chcemy tego dnia przygotować dzieci i młodzież do rozpoczęcia z Bogiem nowego roku szkolnego. Zapraszamy na spowiedź w sobotę  od g. 14.00 a o g. 15.00 na Mszę św. o potrzebne łaski i dary Ducha św. dla katechetów, nauczycieli i dzieci z naszej parafii. Po Mszy św. rozdamy dzieciom indeksy na cały rok szkolny, prosimy rodziców aby dzieci mogły przybyć w sobotę do kościoła. Jest to jednocześnie dzień przygotowania młodzieży wszystkich szkół średnich i zawodowych na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 5. W przyszłą niedzielę po sumie adoracja i procesja, prosimy o asystę.
 6. Rada Gminy 2 sierpnia podjęła uchwałę zwiększającą o 36 nowych punktów sprzedaży alkoholu (po 12 w 3 rodzajach piwo, wino wódka. Jest to ogromnie szkodliwa uchwała na naszego środowiska dlatego kierujemy prośbę do Wojewody Mazowieckiego o uchylenie uchwały.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie   Plac Bankowy 3/5;     00-950 Warszawa

   

              Zwracamy się z prośbą o uchylenie uchwały Rady Gminy Brańszczyk Nr LIV, 282.2018 z dn. 02.08.2018 r. dotyczącej ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Gminy Brańszczyk. Radni przyjętą uchwałą m. in. zwiększyli liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu o zawartości powyżej 18% alkoholu z 11 do 23 czyli więcej niż 100%.Uczynili to mimo negatywnej opinii Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Po wejściu uchwały w życie wszystkie sklepy, nawet te , które znajdują się w bliskiej odległości od kościołów, szkół i przedszkoli będą mogły sprzedawać alkohol. Księża proboszczowie i większość mieszkańców Gminy jest zaniepokojona zaistniałą sytuacja i prosi Pana Wojewodę o uchylenie  uchwały podjętej przez Radnych Gminy Brańszczyk. Radni z większą odpowiedzialnością za innych powinni jeszcze raz pochylić się nad  wnioskami właścicieli sklepów proszących o wydanie koncesji na handel alkoholem.

  Potrzebne są podpisy osób, które nie popierają zwiększenia o ponad 100 % zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Po każdej Mszy św. za ławkami możemy podpisać tę petycję. Bardzo o to prosimy dla dobra waszych dzieci.

———————————————————————————————-

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              19 sierpnia 2018

 1. Dzisiaj na sumie Gminne Dożynki. Zapraszamy do dziękczynienia Panu Bogu  za urodzaje i trud rolników.
 2. W sobotę Księża Orioniści zapraszają na Bramę Nieba – Spotkanie wolontariuszy, osób niepełnosprawnych, rodzin z dziećmi i przyjaciół w duchu uwielbienia, 25 sierpnia w Brańszczyku. W programie wspólne uwielbienie, taniec i śpiew, piknik, animacje dla dzieci, konferencja na temat: „Działanie Ducha Św. w moim życiu”. Centralną część spotkania stanowi Msza Święta o g. 17.00 oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość NMP Częstochowskiej. W Hodyszewie odbędzie się spotkanie  modlitewne rolników. Centralnym punktem spotkania będzie Akt Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa złożony przez Rolników z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Wyjazd sprzed kościoła o g. 7.15. Zapisy do piątku.   

———————————————————————————————

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              12 sierpnia 2018

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

 

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. W naszej parafii uroczystość odpustowa. Po sumie procesja, prosimy o asystę. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wiązanki ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. W przyszłą niedzielę na sumie Gminne Dożynki. Zapraszamy do dziękczynienia Panu Bogu  za urodzaje i trud rolników.

——————————————————————————————————————

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                    5 sierpnia 2018

1. Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

2. Dzisiaj po sumie adoracja i procesja. Prosimy o asystę.

3. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

4. W piątek wspominamy Św. Wawrzyńca diakona, którego relikwie znajdują się w ołtarzu soborowym, na którym sprawujemy Msze św.

5. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

——————————————————————————————————-

Siedemnasta niedziela zwykła, 29 lipca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
 2. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane o g. 9.00 i 17.00.
 3. W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 4. Pierwszy piątek sierpnia w tym tygodniu. Msze św. o g. 9.00;  15.00 dla dzieci  z adoracją Najświętszego Sakramentu i g. 17.00.
 5. Pierwsza sobota sierpnia w tym tygodniu. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o g. 9.00. Zapraszamy kandydatów do Bierzmowania.
 6. W przyszła niedzielę po sumie adoracja i procesja; prosimy o asystę.

———————————————————————————————————————————-

Szesnasta niedziela zwykła, 22 lipca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj na sumie gościć będziemy młodzież z opiekunami z  Litwy. Zapraszamy, szczególnie ludzi młodych do wspólnej modlitwy i na spotkanie w „Ogrodzie sensorycznym”  koło dębu za kościołem.
 2. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny, Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zaprasza dzieci z ich dziadkami czy opiekunami na doroczne spotkanie „U Babci Anny” – w dniu 26 lipca (czwartek), poświęcone czci Świętej Anny, Babci Pana Jezusa. Spotkanie odbędzie się w Ogrodach Biskupich od godz. 10.00.     W programie spotkania: konkursy, gry i zabawy dziecięce.
 3. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane o g. 9.00 i 17.00. w piątek Msza św. o g. 15.00  z adoracją Najświętszego Sakramentu do g. 17.00.

———————————————————————————————-

Piętnasta niedziela zwykła, 15 lipca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
 2. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane o g. 9.00 i 17.00. w piątek przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o g. 15.00  do g. 17.00, podziękujmy Jezusowi za otrzymane łaski.
 3. Od przyszłej niedzieli obchodzić będziemy XIX Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”; po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów przed kościołem. Ofiary na tacę i przy poświęceniu pojazdów przeznaczymy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Szczegóły w przyszłą niedzielę. 
 4. W przyszłą niedzielę na sumie gościć będziemy młodzież z opiekunami z  Litwy. Zapraszamy, szczególnie ludzi młodych do wspólnej modlitwy i na spotkanie w „Ogrodzie sensorycznym”  koło dębu za kościołem.
 5. Zmarła p. dr Władysława Niemoczyńska, lekarz mieszkańców w DPS w czasie gdy dyrektorem Domu był jej mąż.  W środę o g. 10.00 w DPS odprawimy Mszę św. za spokój jej duszy, a w czwartek odbędzie się pogrzeb w Rybienku Leśnym o g. 13.00. Zapraszamy na Msze św. i prosimy o modlitwę w intencji zmarłej.  

 

———————————————————————–

Czternasta niedziela zwykła, 8 lipca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.
 2. Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane o g. 7.00; 9.00 i 17.00. w piątek po Mszy św. o g. 15.00 adoracja najświętszego Sakramentu do g. 17.00, zapraszamy choć na chwilę na spotkanie z Jezusem.

——————————————————————

Trzynasta niedziela zwykła 1 lipca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj na sumie adoracja i procesja, prosimy o asystę .
 2. Msze św. w dni powszednie  rano będą odprawiane o g. 9.00 i w czasie półkolonii o g. 10.00 – dla dzieci. Po południu o g. 17.00. Zapraszamy do uczestniczenia w czasie wolnym we Mszy św. codziennej.    
 3. I piątek lipca w tym tygodniu. Msze św. o g. 9.00; 15.00 dla dzieci po I Komunii Św. i o g. 17.00
 4. I sobota lipca w tym tygodniu. Msze św. o g. 9.00  dla kandydatów do Bierzmowania i po południu o g. 17.00
 5. W pomieszczeniach Domu Parafialnego ( wejście główne na lewo) możemy korzystać z toalety: damskiej, męskiej i dla niepełnosprawnych. Otwarta będzie w niedziele i święta, w czasie ślubów i pogrzebów albo na życzenie – klucz jest w zakrystii u p. kościelnego.
 6. Ktoś zamienił rower przy kościele i to na swoją niekorzyść – zostawił lepszy a wziął gorszy. Rower jest do zamiany. Wiadomość w zakrystii.

———————————————————————————-

Dwunasta niedziela zwykła 24 czerwca 2018 r. Uroczystość św. Jana Chrzciciela     OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona naszej  parafii. Msze św. jak w każdą niedzielę i dodatkowo o g. 15.00 dla matek z maleńkimi dziećmi i w stanie błogosławionym, z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa. Po sumie procesja eucharystyczna, prosimy o asystę.
 2. Jutro otwieramy półkolonie dla dzieci. Zapraszamy na spotkanie informacyjne o g. 9.30.
 3. W czwartek firma alpinistyczna „DALPINEX” rozpoczęła prace pielęgnacyjne drzew na cmentarzu grzebalnym. Do usunięcia jest kilka drzew, reszta poddana zostanie przecince zgodnie z harmonogramem. Prosimy o cierpliwość. Żaden pomnik nie ulegnie uszkodzeniu chociaż trzeba na pomnikach na chwilę położyć gałęzie. Ktoś nam przeszkadza, zgłaszając do Konserwatora Zabytków skargę na parafię, przez to nie możemy na bieżąco sprzątać aż do wyjaśnienia konfliktu. Wystarczy swoje obawy zgłosić do kancelarii – będzie taniej, prościej i po chrześcijańsku.
 4. Od dzisiaj w pomieszczeniach Domu Parafialnego ( wejście główne na lewo) możemy korzystać z toalety: damskiej, męskiej i dla niepełnosprawnych. Otwarta będzie w niedziele i święta, w czasie ślubów i pogrzebów albo na życzenie – klucz jest w zakrystii u p. kościelnego. Prosimy zachowanie w czystości tego miejsca.
 5. Od jutra Msze św. rano będą odprawiane o g. 9.00 i w czasie półkolonii o g. 10.00 – dla dzieci. Po południu o g. 17.00. Zapraszamy do uczestniczenia w czasie wolnym we Mszy św. codziennej.     

W piątek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w każdą niedzielę,

———————————————————————————–

 

               Jedenasta niedziela zwykła 17 czerwca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj w Knurowcu poświęcenie pól i Msza św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców. Zapraszamy do szkoły na g. 17.00.
 2. W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego o g. 8.00;
 3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona naszej  parafii. Msze św. jak w każdą niedzielę i dodatkowo o g. 15.00 dla matek z maleńkimi dziećmi i w stanie błogosławionym, z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na budowę parkingu przy kościele. W maju zebraliśmy 4.750 zł – razem z kwietniem – 10.350 zł.
 4. Od 25 czerwca pragniemy przy parafii otworzyć półkolonie dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.  Od g. 9.30 do 14.00 dzieci będą miały rozrywki wakacyjne dostosowane do ich wieku, również planujemy dla nich wycieczki, codziennie posiłek. Prosimy o zgłoszenia do katechetów lub na adres mailowy parafii: parafia@branszczyk.com
 5. Ktoś zgubił w poprzednią niedzielę przed kościołem pewną sumę pieniędzy. Wiadomość w zakrystii.  

   

—————————————————————————————————        

    Dziesiąta niedziela zwykła 10 czerwca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj na sumie o g. 12.00 Uroczystość Rocznicy I Komunii św. – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci klas IV. Ławki w kościele są zarezerwowane dla dzieci klas IV i ich rodziców. Prosimy o zrozumienie. Podczas Komunii Św. zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 2. W sobotę o g. 15.00 spotkanie dla młodzieży klas VII i rodziców w związku z kandydaturą do Bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę w Knurowcu poświęcenie pól i Msza św. o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców. Zapraszamy do szkoły na g. 17.00.
 4. Ofiary na tacę w przyszła niedzielę przeznaczone są na KUL i cele edukacyjne Diecezji Łomżyńskiej.
 5. Serdeczna prośba do rodziców małych dzieci: wynoszenie kamieni na trawę bardzo utrudnia nam koszenie trawników, niszczy kosiarkę. Prosimy o pomoc w tej sprawie. 
 6. Od 25 czerwca pragniemy przy parafii otworzyć półkolonie dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.  Od g. 9.30 do 14.00 dzieci będą miały rozrywki wakacyjne dostosowane do ich wieku, również planujemy dla nich wycieczki, codziennie posiłek. Prosimy o zgłoszenia do katechetów lub na adres mailowy parafii: parafia@branszczyk.com

——————————————————————————————————    

Dziewiąta niedziela zwykła 3 czerwca 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj ma sumie adoracja i procesja, prosimy o asystę procesyjną.
 2. Dzisiaj o g. 17.00 w Trzciance koło szkoły Msza św. na poświęceniu pól:
 3. Do czwartku codziennie o g. 17.00 Msza św. i procesja eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy kto może do uczczenia Najświętszego sakramentu w te dni. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół i kwiatów.
 4. We wtorek o g. 15.00 próba dzieci klas IV przed Odnowieniem Przymierza Chrztu św. 
 5. Spowiedź dla tych dzieci i ich r-ców w piątek od g. 15.00 do 17.00 i w sobotę od g. 10.00
 6. W przyszłą niedzielę na sumie o g. 12.00 Uroczystość Rocznicy I Komunii św. – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu św. dla dzieci klas IV. Ławki w kościele są zarezerwowane dla dzieci klas IV i ich rodziców. Prosimy o zrozumienie.

 

  ————————————————————–                   

    Uroczystość Trójcy Św.,  27 maja 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W tym tygodniu, w środę, na Mszy św. o g. 17.00 ks. Bp Janusz Stepnowski udzieli Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży z Gimnazjum. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania i świadków we wtorek od g. 16.00. Ławki w kościele są zarezerwowane dla bierzmowanych i ich rodziców.
 2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, zwana świętem Bożego Ciała. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Msze św. w Boże Ciało o g. 8.30; o g. 10.00 procesja do 4 ołtarzy, jak w poprzednich latach, prosimy o asystę, główna Msza św., po procesji około g. 11.00. Po południu Msza św. o g. 16.00. Od piątku odprawimy Oktawę Bożego Ciała, codziennie procesja po Mszy św.: w piątek  o g. 17.00; w sobotę o g. 15.00; w niedzielę o g. 12.00
 3. W tym tygodniu 1 piątek miesiąca; Msze św. o g. 9.00; 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu, o g. 17.00 z procesją eucharystyczną. Gorąco zachęcamy dzieci z rodzicami, młodzież, osoby dorosłe na chwile modlitwy i adoracji w kościele. W pierwsze piątki odwiedzamy chorych w domach, niosąc im posługę spowiedzi i Komunii św. Prosimy o zgłoszenia.  
 4. W sobotę Msze św. o g. 9.00; 15.00 z procesją eucharystyczną; 17.00 – ślub i 18.00 ślub.
 5. W przyszłą niedzielę o g. 17.00 w Trzciance koło szkoły Msza św. na poświęceniu pól:
 6.  Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 7. Dzisiaj o godzinie 15.00 ( w Publicznej Szkole Podstawowej w Brańszczyku – Sala Gimnastyczna  odbędzie się spotkanie  z   Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Głównym tematem spotkania będzie  „Termomodernizacja budynków mieszkalnych indywidualnych w gminie Brańszczyk „ w ramach programu  ochrony atmosfery i poprawy jakości powietrza. W imieniu organizatorów zaprasza Jerzy Żukowski, radny Powiatu Wyszkowskiego.

—————————————————————————————-

Zesłanie Ducha Św.,  20 maja 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha św. a w naszej parafii odpust ku czci św. Bonifacego. Po sumie procesja, prosimy o asystę.
 2. W środę o g. 15.00 próba dla dzieci klas III przed I Komunią św.
 3. W przyszłą niedzielę o g. 10.00 I Komunia św. dzieci klas III. Ławki w kościele są zarezerwowane dla dzieci i rodziców. Prosimy o zrozumienie i ułatwienie tym dzieciom przeżycia pierwszego spotkania z Jezusem w Komunii św. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od g. 10.00 do 12.00.
 4. Komunikat:   Mam na imię Marta. Mam 38 lat i jestem mieszkanką Wyszkowa. Mam kochającego mężai dwójkę wspaniałych dzieci: 7-letniego Alanka i 8-letnią Madzię. Zawodowo realizuję się jako księgowa, praca jest moją pasją. Do tej pory wolny czas spędzałam z moją rodziną – jeżdżąc na rowerze, czytając wspólnie książki.  Wszystko zaczęło się w lutym bieżącego roku. Zwykłe przeziębienie, wizyta u lekarza, antybiotyk. Nic nie wskazywało na to, co wydarzy się później. Niestety po kilku dniach trafiłam do szpitala, gdzie zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Mój świat się zawalił.  Na chwilę obecną jestem po drugiej chemioterapii. By żyć i móc powrócić do pełni sił potrzebuję przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego – opowiada swoją historię Marta. Na dzień dzisiejszy najważniejszy cel i marzenie to wygrać z chorobą i cieszyć się każdą chwilą, patrzeć jak dorastają moje dzieci, jak mój syn zdobywa kolejne medale grając w piłkę nożną, jak moja córka biega, opala się, chodzi na zakupy – kontynuuje.  Dlatego zwracam się ogromną prośbą – zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku. Być może, to właśnie Ty podarujesz szansę na powrót do normalnego życia dla mnie i innych chorych na nowotwory krwi – apeluje Marta.  Rejestracja podczas tego Dnia Dawcy będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Dodatkowo należy wypełnić formularz rejestracyjny, całość rejestracji zajmuje około 10 minut.  Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:26 Maja 2018 r.  Galeria Wyszków, ul. Gen. Sowińskiego 62, godz. 10:00 – 20:00. Fontanna przy ul. Gen. Sowińskiego, godz. 10:00 – 16:00.  27 Maja 2018 r. Galeria Wyszków, ul. Gen. Sowińskiego 62, godz. 10:00 – 18:00 Piknik z okazji Dnia Dziecka, godz. 12:30 – 18:00 26 i 27 Maja 2018 r. Pływalnia WOSiR, ul. Geodetów 45, godz. 10:00 – 16:00 Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, ul. Prosta 7, godz. 10:00 – 16:00 Kto może zostać dawcą?  Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
 5. W dniu  27 . 05 . 2018 r  o godzinie 15 ,00 (niedziela) w Publicznej Szkole Podstawowej w Brańszczyku – Sala Gimnastyczna  odbędzie się spotkanie  z   Ministrem Środowiska Henrykiem Kowalczykiem. Głównym tematem spotkania będzie  „Termomodernizacja budynków mieszkalnych indywidualnych w gminie Brańszczyk „ w ramach programu  ochrony atmosfery i poprawy jakości powietrza. Serdecznie zapraszamy Organizatorzy

   

———————————————————————————————–

             Wniebowstąpienie Pańskie,  13 maja 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W czwartek o g. 15.00 a w sobotę o g. 10.00 próba dla dzieci klas III przed I Komunią św.
 2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha św. a w naszej parafii odpust ku czci św. Bonifacego.

Po sumie procesja, prosimy o asystę.

———————————————————————————-

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 6 maja 2018 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj na sumie Gminne uroczystości Dnia Strażaka, a po sumie procesja eucharystyczna; prosimy o asystę.   
 2. Organizatorzy: Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Brańszczyk „Odnowa” Stowarzyszenie „Bocian” KRiS, Parafia Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku dziękują wszystkim, którzy wzięli udział i pomogli w przebiegu  VI Biegu ku czci Konstytucji 3 Maja w Brańszczyku. Dziękujemy sponsorom i wszystkim uczestnikom – za piękną „majówkę”. Bardzo serdecznie dziękujemy za obecność i lekcję patriotyzmu p. Bronisławowi Wildstein. Imprezę wsparli materialnie:

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Sławomir Kraszewski Sklep Lobo w Brańszczyku

  Zakłady Mięsne P. Rucińskich w Somiance,

  Tadeusz Wiśniewski „TADEX” w Turzynie

  „MARLUX” dekoracje w Pruszkowie

  Bożena i Stanisław Godleś, firma transportowa w Brańszczyku

  Piekarnia Wawie w Brańszczyku

  Zdzisław Jadkowski, firma transportowa w Turzynie

  Grzegorz i Jadwiga  Owsianka, sklep spożywczy w Trzciance

  Małgorzata i Jerzy Żukowscy, sklep spożywczy w Turzynie

  Małgorzata Elżbieta i Jan Oczkowski, HANDEL ARTYKUŁAMI PRZEMYSŁOWYMI

  Leszek i Grażyna Kraszewscy, sklep spożywczy Brańszczyk

  Tomasz i Iwona Bralewscy, sklep spożywczy „ u Banana”  Brańszczyk

  Jerzy Abramczyk, Tartak Dalekie

  Halina Ośko, Apteka w Brańszczyku

  Michał Trzciński firma POMEL w Wyszkowie

  Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Brańszczyku

  Koło Myśliwskie „Dzik nr 2” z siedzibą w Brańszczyku

  Stowarzyszenie „Gniazdo” przy PSP w Nowych Budach

  Parafialny Zespół „Caritas” 

  Boża Nuta

  OSP Brańszczyk i Trzcianka

Nie korzystaliśmy z żadnych dotacji, ani gminnych pieniędzy, a dzięki Waszej życzliwości i hojności udało się zorganizować przepiękny Piknik przy VI Biegu ku czci Konstytucji 3 Maja. Po raz pierwszy współorganizatorem było Stowarzyszenie „Bocian”. p. Natalia Orłowska, nauczycielka z Nowych Bud, podjeła się malowania twarzy dzieciom, uczyniła to wytrwale i z dużym zapałem.  Wykonaliście naprawdę dużo dobrej roboty i uczyniliście to z radością. Niech radość dzieci będzie dla was nagrodą.

 1. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. Procesję za urodzaje odprawimy we wtorek, 8 maja o g. 17.00. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 2. W środę o g. 15.00 a w sobotę o g. 10.00 próba dla dzieci klas III przed I Komunią św.
 3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Odpust ku czci św. Bonifacego odprawimy 20 maja. Szczegóły w przyszłą niedzielę.  


——————————————————————————————————————

Ostatnia niedziela kwietnia w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Krajowe Duszpasterstwo Kierowców oraz MIVA Polska zapraszają wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów i członków ich rodzin do szczególnej modlitwy o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszać się po drogach w sposób odpowiedzialny, bezpiecznie, spokojnie i z życzliwością do ludzi.

W Duchu i Prawdzie na drogach – to hasło tegorocznych obchodów. Nawiązuje ono do hasła obecnego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, które koncentruje się na Osobie Ducha Świętego. Powinniśmy się szczególnie modlić do Ducha Świętego o potrzebny dar mądrości oraz inne dary duchowe dla kierowców. Modlitwie powinna towarzyszyć refleksja i rachunek sumienia dotyczący naszych zachowań na drodze i naszej realizacji pierwszego i najważniejszego przykazania: przykazania miłości Boga i bliźniego, zgodnie z mottem Duszpasterstwa Kierowców – Kierujmy się miłością na drodze. Tylko nasza osobista przemiana i rzetelna troska o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą gwarantować polepszenie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Zapraszamy do modlitwy za kierowców i prosimy wszystkich o spokojną i bezpieczną jazdę, aby w ten sposób uniknąć wielu tragicznych wypadków.

Od roku 1975 na polskich drogach wydarzyło się: 1,8 mln wypadków, w których zginęło ok. 230 tysięcy osób,  a 2,3 mln zostało rannych.  Ofiary na tacę są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom na całym świecie w zdobyciu środków transportu.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29 kwietnia  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Od 1 maja Nabożeństwo do Matki Bożej z litanią Loretańską przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy św. o g. 17.00; Zachęcamy do gromadzenia się przed figurami Matki Bożej i śpiewania Litanii. Podtrzymujmy przepiękny polski zwyczaj, szczególnie w 100 – lecie Odzyskania Niepodległości.
 2. 2 maja przypada Święto Flagi Narodowej – niech znajdzie się dla niej miejsce w naszych obyczajach.
 3. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o g. 8.30; 10.00, 12.00 i 16.00  

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Brańszczyk „Odnowa” zaprasza  na  VI Bieg Konstytucji 3 Maja w Brańszczyku; program: g. 12.00 Msza św. w kościele; spotkanie z Bronisławem Wildsteinem, polskim publicystą, dziennikarzem, pisarzem, w latach 2006–2007 prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Kawalerem Orderu Orła Białego;  g. 13.15. Wciągnięcie flagi na maszt; g. 13.30 Start  VI Biegu na 4 dystansach w kategoriach wiekowych (regulamin i trasa biegu na stronie internetowej parafii Brańszczyk adres www.parafia.branszczyk.com ) g. 15.00 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, poczęstunek:  Wszystkich obecnych podejmiemy polską gościnnością ( pieczony dzik z Koła Łowieckiego „Dzik nr 2”,  „zakonna grochówka”   „grill Rucińskiego”, chłopskie jadło, ludowe wypieki, wata cukrowa, popcorn, napoje, drobiazgi dla każdego dziecka, wesołe miasteczko, pokaz trofeów myśliwskich, kącik medyczny, majówka na placu przy kościele. Dla naszych najmłodszych zabawa w „miasteczku z bajki” pod opieką opiekunek, gry, zabawy. Oprawę muzyczną stworzy „Boża nuta” a całość poprowadzi animator p. Mariusz.      

 1. I piątek maja w tym tygodniu. Msze św. o g. 9.00; g. 15.00 – dla dzieci; g. 17.00
 2. I sobota w tym tygodniu; Msze św. o g. 9.00; 15.00 –dla kandydatów do Bierzmowania i o . 17.00;
 3. W przyszłą niedzielę na sumie Gminne uroczystości Dnia Strażaka, a po sumie procesja eucharystyczna; prosimy o asystę.  

———————————————————————————————————————————————-

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 kwietnia  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 55. Światowego Dnia Modlitw o Powołania.

Z parafii Brańszczyk pochodzą kapłani:

o. profesor Edward Kaczyński i o. dr Stanisław Zdziarstek, dominikanie, 54 lata kapłaństwa, ks. dr Stanisław Kulesza, 48 lat kapł.; ks. dr Jerzy Zając, 33 lata kapł.;  ks. Krzysztof Rogalski, 38 lat kapł.; ks. Grzegorz Żabik, 28 lat kapł; ks. dr Dariusz Rojek, 27 lat kapł.;  ks. dr Piotr Dębek, 12 lat kapł.;  Ks. dr Grzegorz Dębek, 9 lat kapł;  ks. Jacek Rowiński, 7 lat kapłaństwa. 

 W WSD klerycy:  Adam Pietrzak i Mateusz Deluga.
Z parafii pochodzą 4 siostry Franciszkanki Rodziny Maryi: s. Teresa Rojek, s. Alina Rojek, s. Barbara Ostrowska, s. Aldona Kurowska  –

– 1 s. orionistka Karolina Kulesza

W intencji kapłanów, sióstr zakonnych, pochodzących z naszej parafii  i o nowe powołania kapłańskie i zakonne chcemy się szczególnie pomodlić w piątek, 27 kwietnia o g. 16.30. Zapraszamy rodziny kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych do wspólnej modlitwy za waszych bliskich (odmówimy Różaniec) a o g. 17.00 – odprawimy w ich intencji Mszę św.

2. Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Brańszczyk „Odnowa” zaprasza w dniu 3 maja 2018 r.  na  VI Bieg Konstytucji 3 Maja w Brańszczyku

program: g. 12.00 Msza św. w kościele; spotkanie z Bronisławem Wildsteinem, polskim publicystą, dziennikarzem, pisarzem, w latach 2006–2007 prezes zarządu Telewizji Polskiej. Kawaler Orderu Orła Białego ;  g. 13.15. Wciągnięcie flagi na maszt;g. 13.30 Start  VI Biegu na 4 dystansach w kategoriach wiekowych (regulamin i trasa biegu na stronie internetowej parafii Brańszczyk adres www.parafia.branszczyk.com ) g. 15.00 ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, poczęstunek:

Wszystkich obecnych podejmiemy polską gościnnością ( pieczony dzik z Koła Łowieckiego „Dzik nr 2”,  „zakonna grochówka”   „grill Rudnickiego”, chłopskie jadło, ludowe wypieki na słodko i kwaśno, wata cukrowa, popcorn, napoje, drobiazgi dla każdego dziecka, wesołe miasteczko,  pokaz trofeów myśliwskich, kącik medyczny, majówka na placu przy kościele.

Dla naszych najmłodszych zabawa w „miasteczku z bajki” pod opieką opiekunek, gry, zabawy.

Oprawę muzyczną stworzy „Boża nuta” a całość poprowadzi animator Mariusz.

Zapraszają organizatorzy: Parafia Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Brańszczyk „Odnowa”; Stowarzyszenie Bocian KRiS

———————————————————————-

Ogłoszenia duszpasterskie, 15 kwietnia 2018 r.
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Wyjmijmy swoje Pisma św., połóżmy na stole, gdzie się spotykamy przy posiłkach i zacznijmy czytać od dzisiaj List św. Pawła do Rzymian. Może wspólnie przed czy po posiłku, może osobno, jak ktoś chce więcej czasu poświęcić Słowu Bożemu. I tak się zachowajmy do przyszłej niedzieli. Może ucałujmy księgę zamykając ją po czytaniu jak kapłan w kościele.
2. Dzisiaj po Mszach św. Klub Przyjaciół Wyszkowa prowadzi zbiórkę na Hospicjum w Wyszkowie. Każdy ofiarodawca otrzyma kwiat żonkila, symbol nadziei, heroizmu nad egoizmem.
3. Dzisiaj na Mszy św. o g. 12.00 spotkanie dla dzieci z rodzicami przed I Komunią św.
4. Przypominamy o zachowaniu porządku na cmentarzu grzebalnym. Każdą zmianę grobu musimy zgłosić w kancelarii parafialnej. Przypominamy o potwierdzeniu opiekuna grobu ( co dwadzieścia lat wg nowego prawa ). Opiekun – to jest ta osoba, która decyduje kogo w danym grobie możemy pochować. W innym przypadku zdecyduje administrator. Prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Plastik i szkło wrzucamy do kontenerów ( a jeszcze lepiej – jak zabierzemy do przydomowych pojemników), trawę, liście i odpady naturalne – pozostawiamy koło kontenerów. Spotykamy się ze zwyczajem, że zamiast kwiatów i wieńca na pogrzebie, składamy ofiarę na Mszę św. Zachęcamy do tej postawy bo ma to większy wymiar religijny i na pewno dla zmarłego jest korzystniejsza.
5. Przy parkanie kościelnym na prośbę dzieci – chodzą zwierzęta – osły i lamy. Bardzo prosimy aby ich nie dokarmiać, dostają codziennie odpowiednią porcję żywności a każde dodatkowe dokarmianie – grozi im chorobą.
6. 3 Maja planujemy Festyn połączony z VI Biegiem ku czci Konstytucji 3 Maja. Osoby zainteresowane odsyłamy do strony internetowej parafii, gdzie podany jest Regulamin i Karta zgłoszenia.

————————————————-
8.04.2018 r.
1. Dzisiejsza niedziela to – zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie – Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia – obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie – ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Koronkę do Bożego Miłosierdzia śpiewamy dzisiaj w czasie udzielania Komunii św. na każdej Mszy św. a po Mszy możliwość ucałowania relikwii Św. S. Faustyny, Apostołki Bożego Miłosierdzia.
2. Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania NMP – dzień Duchowej Adopcji dziecka Poczętego. Osoby zainteresowane taką formą pobożności zapraszamy na Mszę św. o g. 17.00.
3. Przypominamy o zachowaniu porządku na cmentarzu grzebalnym. Każdą zmianę grobu musimy zgłosić w kancelarii parafialnej. Przypominamy o potwierdzeniu opiekuna grobu ( co dwadzieścia lat wg nowego prawa ). Opiekun – to jest ta osoba, która decyduje kogo w danym grobie możemy pochować. Prosimy o segregację śmieci na cmentarzu. Plastik i szkło wrzucamy do kontenerów ( a jeszcze lepiej – jak zabierzemy do przydomowych pojemników), trawę, liście i odpady naturalne – pozostawiamy koło kontenerów. W wielu parafiach wchodzi zwyczaj, że zamiast kwiatów i wieńca na pogrzebie, składamy ofiarę na Mszę św. Zachęcamy do tej postawy bo ma to większy wymiar religijny i na pewno dla zmarłego jest korzystniejsza.