Program uroczystości odsłonięcia pomnika Stanisława Pomian Srzednickiego w Brańszczyku, 6.10.2019 r.

g. 11.45 – film

g. 12.00 orkiestra strażacka – „Legiony” …

• wprowadzenie pocztów sztandarowych, zapowiedź programu: Monika Andrzejewska – Krzysztof Bereda
  • Powitanie gości – starosta i wójt
  • Zawiązanie wspólnoty: Bronisław Wildstein – „Stanisław Pomian-Srzednicki twórca polskiego sądownictwa w Polsce”
  • Msza Święta koncelebrze przewodniczy i homilię wygłosi  Ks. infułat prof. dr hab. Wojciech Góralski, prawnik, konsultor w Trybunale Roty Rzymskiej. Oprawa muzyczna i liturgiczna – „Boża nuta”
  • Wystąpienie gości:

– przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości

– przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

– Prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska

– Starosta Wyszkowski – Jerzy Żukowski

– Prezes Fundacji SPS – Andrzej Korytkowski

• Odczytanie listów (czyta Krzysztof Bereda), formowanie pocztów sztandarowych;
  • Przejście na skwer Jana Pawła II – orkiestra strażacka (nagłośnienie GDK; oprawa Pomnika – GDK – wstęgi, nożyce, ogień pamięci, zapałki)
  1. Hymn Państwowy– orkiestra strażacka
  2. Odsłonięcie i poświęcenie  Popiersia Stanisława Pomian-Srzednickiego, złożenie kwiatów (okolicznościowy wiersz wnuczki SPS –p. Agnieszki B.)

Odsłonięcia dokonują: dziecko – Anna Nowak; młodzież – Michał Najmoła; wnuczka – Agnieszka Battelli;  prezes TK – Julia Przyłębska

Prezentacja pomnika  – Ryszard Stryjecki, projektant i wykonawca

Poświęcenie:  Ks. infułat prof. dr hab. Wojciech Góralski,   proboszcz – ks. Paweł Stachecki; złożenie kwiatów ( czytamy kolejność – GDK) zapalenie znicza – Ania i Michał

Boże coś Polskę….