Archiwa

Linki

Zmarł Ksiądz Kanonik Eugeniusz Jachna Kapłan Diecezji Łomżyńskiej

 

 

Odszedł do Pana w dniu 2 maja 2017 r. w wieku 89 lat, w kapłaństwie 59 lat

mieszkający w Nowych Budach, parafii Brańszczyk

 

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odbędą się w czwartek 4 maja 2017 roku o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku.

Ciało Śp. Księdza Kanonika Eugeniusza Jachny zostanie przywiezione jutro o g. 8.45 do kościoła. W kościele od g. 9.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne, odmówimy 4 części różańca w następującej kolejności;

9.00 – 9.30 Brańszczyk i Nowy Brańszczyk

9.30 – 10.00 Turzyn i Ojcowizna

10.00 – 10.30 Niemiry, Knurowiec i Trzcianka

10.30 – 11.00 Nowe Budy, Stare Budy, Przyjmy

Po Mszy św. o g. 11.00 kondukt żałobny przejdzie do mogiły kapłańskiej na cmentarzu parafialnym w Brańszczyku.

Prosimy straże pożarne z terenu parafii o podjęcie warty honorowej przy trumnie, zapraszamy delegacje szkół ( bez sztandarów ) i wszystkich, którzy swą modlitwą chcą pożegnać kapłana, który długie lata pracował w naszej parafii.

Śp. Księdza Kanonika Eugeniusza JACHNĘ polecamy Miłosierdziu Bożemu, chcemy aby zamiast kwiatów każde KŻR ufundowało 1 intencję mszalną, wtedy odprawimy za jego duszę gregoriankę.    „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

=============================================================