Archiwa

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie, 20 marca 2016 r.

 

1. Bardzo dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Rekolekcji wielkopostnych, Kołom Żywego Różańca za przewodniczenie modlitwie różańcowej, dzieciom i młodzieży za   Liturgię Słowa, dziękujemy za dary żywnościowe na stół na plebanii, za ofiary na tacę dla Ojca rekolekcjonisty i na rekolekcje.

2. Siostry Rodziny Maryi zapraszają dzieci i młodzież z asysty procesyjnej na spotkanie do Domu Sióstr, dzisiaj po Mszy św. o g. 10.00.

3. W czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Dni Męki, śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.  Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy św. rano. Centralne Nabożeństwo o g. 17.00. Zapraszamy szczególnie  dzieci klas III ze swoimi rodzicami. O g. 16.30 krawiec przywiezie alby do I Komunii św. Prosimy rodziców o odebranie alby, sprawdzenie, czy wszystko jest dobrze uszyte, w czwartek do g. 17.00.

 4.    Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Dzieci szkolne pod opieką katechetów adorują Pana Jezusa od g. 9.00 do 15.00; Młodzież gimnazjalna od g. 15.00 do g. 17.00.   Prosimy o adorację indywidualną asystę procesyjną w strojach i ministrantów w komżach.  O  g. 15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego ( I Dzień  Nowenny). Nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 17.00. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone  są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. O g. 19.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracji w Wielki Piątek od g. 20.00 do 22.00 mają przewodniczyć Koła Żywego Różańca. Zapraszamy Ochotnicze Straże Pożarne o trzymanie warty w piątek od g. 18.00 do 22.00 i w sobotę od g. 9.00 do g. 17.00

5. Wielka Sobota – od g. 9.00 poświęcenie pokarmów co pół godziny i adoracja Pana Jezusa przy Grobie. Przy ołtarzu będzie można zabrać wodę święconą w buteleczkach. O godz. 11.00 poświęcenie pokarmów w szkole podstawowej w Knurowcu, o g. 11.30 w Nowych Budach, o g. 12.00 w świetlicy w Starych Budach. Jak co roku pragniemy zorganizować zbiórkę świeżej żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Idąc ze święconką przygotujmy od rodziny  prezent w postaci paczki żywnościowej. Po południu te dary dotrą do zainteresowanych aby wszyscy w rodzinie parafialnej w niedzielę rano mogli zjeść świąteczny posiłek.  Nabożeństwo Światła i Wody o g. 17.00.  Zabieramy do kościoła gromnice. Jest to już Msza św. Zmartwychwstania Jezusa, dlatego nie będzie już czuwania po MSZY Św. w sobotę. Ponieważ jest to Rok Jubileuszowy Chrztu Polski – podczas tego nabożeństwa wszyscy odnowimy Przyrzeczenia Chrztu Św. Prosimy aby każdy idąc do kościoła zabrał białą chusteczkę, młodzież i dzieci mają takie chusty od Chrztu; kandydaci do Bierzmowania w strojach uroczystych złożą publicznie wyznanie wiary. Dzieci szkolne założą alby – ta biel ma nam przypomnieć dar łaski uświęcającej otrzymanej w Sakramencie Chrztu Św.

6.   Wielkanoc – rezurekcja o g. 6.00. Prosimy asystę, biel,  strażaków, chór, orkiestrę, ministrantów; Po rezurekcji wrócimy do naszych domów na uroczysty, świąteczny posiłek. Pamiętajmy o modlitwie przed tym uroczystym posiłkiem, dzieleniu się jajkiem, nie rezygnujmy z przepięknych polskich zwyczajów. Msze św. w I Dzień Świąt o g. 10.00; 12.00; 16.00;

W Poniedziałek – Msze św. jak w każdą niedzielę: g. 8.30; 10.00; 12.00; 16.00. Taca na KUL i Uczelnie katolickie w Polsce. W Święta Nowenna do Miłosierdzia Bożego po sumie.

Ukazał się II tom Kroniki Parafii Brańszczyk do nabycia przy bocznym ołtarzu po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej, gdyby ktoś jeszcze potrzebował I tom – istnieje taka możliwość.

——————