Archiwa

Linki

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE

 

Umiłowani Bracia i Siostry,

 

Dzisiejszej nocy, w pełni czasów (Ga 4, 4), zesłał Bóg swojego Syna, narodzonego z Maryi Dziewicy, aby objawić nam w sposób ostateczny i pełny swoją miłość. Jezus Chrystus, zapowiadany przez proroków, jest obliczem miłosierdzia Ojca. On swoimi słowami, gestami i całą swoją osobą odsłania nam miłosierdzie Boga, które jest większe od każdego grzechu i którego nikt nie może ograniczyć (por. bulla Papieża Franciszka Misericordiae vultus).Tylko w Bożym miłosierdziu sparaliżowany duchowo i moralnie świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.

 Niech Dziecię Jezus otwiera Wasze serca na nadzieję bycia kochanym przez  Boga, pomimo grzechów i słabości. Niech kontemplowanie tajemnicy miłosierdzia w Roku Jubileuszowym będzie źródłem radości, ukojenia i pokoju.

 

Wraz z Księżmi Biskupami z całego serca przyzywam Bożego błogosławieństwa, wstawiennictwa Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia i świętego Józefa dla każdej rodziny i każdego z Was.

 

 

 

 

 

Wasz Biskup

                                                                                      + Janusz Stepnowski

 

 

Łomża, Boże Narodzenie 2015 r.

——————————————————————————————————–