Archiwa

Linki

Komunikat ” Koronka na ulicach miast”

W dniu beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko powstała w Kościele spontaniczna inicjatywa modlitewna o nazwie „Koronka na ulicach miast”. To 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do różnych przestrzeni naszego życia: prywatnego i społecznego. Spróbujmy zaprosić do przeżywania tego świętego czasu naszą parafię, wspólnotę, rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów. W tym roku ofiarujmy modlitwę Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji młodzieży przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, w intencji naszej diecezji obchodzącej 90. rocznicę powstania oraz o owoce Roku Miłosierdzia.

Modlitwa Koronki powinna rozpocząć się, w różnych miejscach naszych miast, miasteczek i wsi, w poniedziałek, 28 września br. o godz. 15.00. Zwracamy się z prośbą do Księży Proboszczów, aby, wychodząc naprzeciw inicjatywie wiernych świeckich, pomogli w organizacji modlitwy w różnych miejscach swoich parafii.

Należy również poinformować parafian o „Koronce na ulicach miast” w czasie Mszy św., w niedzielę 27 września br. i zachęcić ich do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.

Łomża, dnia 22 września 2015 r.

N.1446/2015

—————

W Brańszczyku odmówimy Koronkę przy pomniku Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy. Duszpasterze

 

——————————————————————————————————-

 

                                                                                  ks. Jacek Czaplicki

                                                                                   Przewodniczący

                                                                      Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego