Archiwa

Linki

Plany na najbliższy tydzień 28.04. – 04.05.2014 r.

 1. Z racji na kanonizację Błog. Papieża Jana Pawła II o g. 10.00 w kościele będzie możliwość obejrzenia transmisji kanonizacji Jana Pawła II z Rzymu ( zależy nam aby takie wyjątkowe wydarzenie w naszym życiu religijnym przeżyć w kościele, w ciszy i skupieniu we wspólnocie parafialnej), zaraz po zakończeniu transmisji odprawimy w kościele Mszę św. i udzielimy Komunii Św. dla uczestników; sumę odprawimy o g. 12.00 i po południu Msza św. o g. 16.00. Bardzo gorąco prosimy aby wieczorem każda rodzina naszej parafii o g. 21.00 wspólnie pomodliła się przed Obrazem św. Jana Pawła II odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. W poniedziałek 28 kwietnia o godz. 19.00,  w ramach dziękczynienia za kanonizację,  w PSP im. Papieża Jana Pawła II w Nowych Budach odbędzie się Wieczornica  p.t.   ” Przeżyjmy to jeszcze raz”, na którą zapraszają nauczyciele i uczniowie.
 3. Natomiast w środę 30 kwietnia o g. 10.00 w Brańszczyku odbędą się Powiatowe Uroczystości dziękczynienia za kanonizację, Mszy św. będzie przewodniczył i kazanie wygłosi nasz parafianin ks. Jacek Rowiński, modlitwę dziękczynienia poprowadzi zespół Światowych Dni Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, następnie udamy się na skwer Jana Pawła II, pod pomnik aby złożyć kwiaty. Po Uroczystości organizatorzy zapraszają na plac przy kościele, gdzie będzie się można poczęstować ciepłym posiłkiem. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziękczynieniu.
 4. W czwartek rozpoczniemy Nabożeństwa Majowe. W kościele po Mszy św. o g. 17.00; zachęcamy do śpiewania Litanii Loretańskiej przy figurach i krzyżach przydrożnych, tym bardziej, ze mamy ciepłą wiosnę.
 5. I piątek maja w tym tygodniu, Msze św. o g. 9.00; 15.00 i 17.00.
 6. W sobotę uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o g. 8.30; 10.00; 12.00 i po południu o g. 17.00. Na g. 10.00 do kościoła zapraszamy kandydatów do Bierzmowania z rodzicami. Jest to ostatnie spotkanie przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania. Obecność kandydata i przynajmniej jednego z rodziców obowiązkowa.
 7. Po sumie o g. 13.00 rozpocznie się Uroczystość II Biegu ku czci Konstytucji 3 Maja pod patronatem Przewodniczącej Rady Gminy, p. Beaty Pieńkos. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania. Szczegóły uroczystości podane są na stronie parafii Brańszczyk, organizatorzy zapewniają medale, odznaczenia i puchary dla biorących udział w biegach a dla wszystkich jak zwykle Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Brańszczyk „Odnowa” proponuje potrawy z grilla i szereg innych smakołyków. Całość imprezy potrwa do g. 17.00.

  II Bieg ku czci Konstytucji 3 Maja w Brańszczyku

   

  Kliknij aby odczytać regulamin i wypełnić formularz.

   

  Formularz będzie dostępny po zaakceptowaniu regulaminu.

  _____________________________________________________

 8. W niedzielę na sumie pragniemy podziękować p. Bogu za pośrednictwem św. Floriana za posługę strażaków w naszych potrzebach domowych i społecznych. Po sumie procesja – prosimy o asystę procesyjną. W czasie procesji odśpiewamy Litanię do Matki Bożej w ramach nabożeństwa majowego.————————————————————