Archiwa

Linki

Życzenia na Wielkanoc 2014 r.

Pan Zmartwychwstał

Radość z bliskości Boga, Jego hojności, obecności w ludzkiej historii jawi się jako szczególny dar, jako „rzeczywisty podarunek Odkupiciela”.  Każdy człowiek nosi w swojej pamięci momenty radości, doświadczenia spełnienia, pokoju i szczęścia. Przechowuje w sobie błogosławioną pamięć „dotknięcia Boga”. Zwykle jednak rychło dochodzi do głosu szarzyzna codzienności, zmęczenie, rozterki i zwątpienia. Ileż razy radość nowego życia, które się pojawia pod sercem matki, wkrótce zostaje zatruta tysiącem trosk i obaw? Jakże często starość różna jest od tej wymarzonej, pełnej dostojnych barw jesieni, wypełnionej spełnieniem? Ileż tam nieraz rozpaczy – tej samej, która była obecna w uczniach idących (uciekających!) do Emaus po śmierci Jezusa: „A myśmy się spodziewali!”. Bóg Ojciec, posyłając na świat swojego Syna, mocą Ducha Świętego pragnie obdarować nas radością i szczęściem. Warto o tym pamiętać, żyjąc w świecie, gdzie jest tyle smutku, gdzie coraz częściej brakuje też woli życia. Dezercja nie jest rozwiązaniem. Bóg poprzez przykład Maryi pokazuje nam, że ratunkiem i najskuteczniejszą pomocą jest Jego łaska, krzepiące: „Nie bój się! Ja jestem z Tobą! Twój Bóg”. Wtedy nie ma rzeczy niemożliwych do spełnienia – i nie ma ciężarów, których nie dałoby się udźwignąć. Wesołych Świąt ! Wasi duszpasterze: ks. Paweł, proboszcz, ks. Robert, wikariusz, ks. Krzysztof, kapelan.

—————————————————————–