Archiwa

Linki

„Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata” 28.09.2013 r. g. 15.00

to 10 minut szczególnego wołania, zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia.
Życia prywatnego i życia publicznego,  do sfery sacrum i sfery profanum.
Do świata porządku i chaosu, wewnętrznej kontemplacji i zgiełkliwego pośpiechu.
10 minut na ulicy, to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie:
Jezu, ufam Tobie!”.
To niepowtarzalna okazja do podzielenia się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym obok człowiekiem. To błysk nadziei dla udręczonych odwiecznym poszukiwaniem miłości.
Paradoksalnie, najpiękniejszą miłość można tego dnia spotkać na smutnej ulicy.
 
Wiele ludzi pragnie prosić Boga o Jego niezgłębione Miłosierdzie nie tylko dla siebie, ale także dla swoich bliskich, sąsiadów, znanych i nieznanych przechodniów. Ponieważ wierzymy, że dla Miłosiernego Jezusa nikt nie jest anonimowy, wierzymy także, że Jego miłosierny wzrok spoczął na każdym z nas.  
 Ty także możesz być apostołem Bożego Miłosierdzia w swojej rodzinie, w swojej pracy czy w swoim mieście. Jesteś bardzo potrzebny – dzięki Tobie wiele osób może włączyć się w niepoliczoną grupę modlitewną.
Ktoś na Ciebie czeka
Trzy osoby czekają na Ciebie. Być może jeszcze ich nie znasz, ale Miłosierny Pan Jezus zna je od dawna i czeka, kiedy do nich podejdziesz. Nie bój się! Wystarczy wręczyć osobiście trzem osobom obrazek z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego i cierpliwie wytłumaczyć czym jest ta szczególna modlitwa. Nie musisz mówić do tłumów by Koronką do Bożego Miłosierdzia objąć cały świat.
Na początek wystarczą trzy osoby.
Samotni potrzebują pomocy
W obecnych czasach pragniemy otoczyć modlitwą najbardziej potrzebujących. Myślimy tu o bezdomnych czy zniewolonych różnymi nałogami. Podziel się Koronką z kim zechcesz, ale nie zapomnij w swojej modlitwie o tych, którzy nie powinni zostać sami – bez pomocy. Możesz wiele uczynić gdyż modlitwa ta ma szczególną moc przemiany człowieka. 
Odwagi!