Archiwa

Linki

Triduum Sacrum w Brańszczyku

 
W czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy Święte Dni Męki, śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Nie wypada w te dni wykonywać ciężkich prac a zaoszczędzony czas ofiarujmy Bogu na modlitwę, adorację w kościele, czytanie Pisma św. i rozważanie Męki Pańskiej. Gdziekolwiek będziemy zachowajmy powagę Świętych Dni.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy św. rano.    Centralne Nabożeństwo o g. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci klas II ze swoimi rodzicami. Po Mszy Św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy – na pamiątkę uwięzienia Pana Jezusa i nocy w Ogrójcu. Czuwanie w kościele będzie do g. 22.00 Prosimy o udział w tej adoracji dorosłych, młodzież i dzieci. Dla bezpieczeństwa odpowiedzialność za Najświętszy Sakrament niech ponoszą: Ruch Rodzin Nazaretańskich ( od 19.00 do 20.30); Wspólnota dla Intronizacji NSPJ od 20.30 do 22.00);
 4.    Wielki Piątek – dzień śmierci Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Dzieci szkolne spotkają się na adoracji o g. 11.00 pod opieką katechetów: odprawimy wtedy Drogę Krzyżową, będzie ucałowanie krzyża i Komunia św.    Prosimy o adorację indywidualną asystę procesyjną w strojach i ministrantów w komżach
5. g. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego ( I Dzień Nowenny)
Nabożeństwo Męki Pańskiej o g. 17.00. Ofiary złożone przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. O g. 19.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. Adoracji w Wielki Piątek od g. 20.00 do 22.00 mają przewodniczyć Koła Żywego Różańca
6.Wielka Sobota – od g. 9.00 poświęcenie pokarmów co pół godziny i adoracja Pana Jezusa przy Grobie. Przy ołtarzu będzie można zabrać wodę święconą w buteleczkach. O godz. 11.00 poświęcenie pokarmów w szkole podstawowej w Knurowcu, o g. 11.30 w Nowych Budach, o g. 12.00 w świetlicy w Starych Budach. Jak co roku pragniemy zorganizować zbiórkę świeżej żywności dla osób najbardziej potrzebujących. Idąc ze święconką przygotujmy od rodziny prezent w postaci paczki żywnościowej. Po południu te dary dotrą do zainteresowanych aby wszyscy w rodzinie parafialnej w niedzielę rano mogli zjeść świąteczny posiłek.
Nabożeństwo Światła i Wody o g. 19.00. (Celowo robimy nabożeństwo później aby dostosować się do pory zmroku). Zabieramy do kościoła gromnice. Jest to już Msza św. Zmartwychwstania Jezusa, dlatego nie będzie już czuwania po MSZY Św. w sobotę.
7.   Wielkanoc – rezurekcja o g. 6.00. Prosimy asystę, biel, strażaków, orkiestrę, Bożą Nutę, ministrantów;
Po rezurekcji wrócimy do naszych domów na uroczysty, świąteczny posiłek. Pamiętajmy o modlitwie, dzieleniu się jajkiem, nie rezygnujmy z przepięknych polskich zwyczajów.
Msze św. w I Dzień Świąt o g. 10.00; 12.00; 16.00;
W Poniedziałek – Msze św. jak w każdą niedzielę: g. 8.30; 10.00; 12.00; 16.00. Taca na KUL i Uczelnie katolickie w Polsce. W Święta Nowenna do Miłosierdzia Bożego po sumie.
W Wielki Czwartek spowiadamy od g. 19.00 do 22.00 W Wielki Piątek spowiadamy cały dzień od g. 9.00 do 12.00 i od g. 15.00 do 19.00   W Wielką Sobotę spowiadamy od 9.00 do 21.00.  
8. We wtorek po Wielkanocy przypada 8 rocznica śmierci bł. Papieża Jana Pawła II. Powiatowe uroczystości, którym będzie przewodniczył Ks. dziekan Zdzisław Golan o g. 20.00. Spodziewamy się pocztów sztandarowych z Wyszkowa, wypada aby i z terenu naszej parafiiprzyszły delegacje szkół i organizacji. Szczegółowy program podamy w Poniedziałek wielkanocny.