Archiwa

Linki

Wywiady etnograficzne w Brańszczyku

Drodzy Mieszkańcy i Mieszkanki Brańszczyka,

Korzystając z uprzejmości Księdza Proboszcza chciałabym poinformawać Państwa, że od dziś, 29 kwietnia do piątku, 2 maja br. w Brańszczyku przebywa grupa Studentów i Srudentek Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego. Przyjechali oni uczyć się prowadzić badania etnograficzne na współczesnej wsi. Do tej pory byliśmy już w Zatorach i Pniewie, z racji na to, że interesuje nas region Puszczy Białej.

Studenci i Studentki prowadzą wywiady etnograficzne koncentrując się na istotnych dla nich zagadnieniach. Nie prowadzimy badań folklorystycznych – interesuje nas, jak dziś wygląda rodzina i podział ról w niej, jak wygląda praca na wsi i poza nią, co jest dla Was ważne. Dlatego każdy z Państwa jest dla nas świetnym rozmówcą.

Zapewniam Państwa, że zebrane materiały zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych – do opracowania prac laboratoryjnych, które posłużą jako materiał do napisania prac licencjackich. Państwa dane pozostaną poufne, a wszelkie dane pozwalające Państwa zidentyfikować – zmienione.

Będę bardzo wdzięczna za poświęcenie Studentom i Studentkom czasu. Rozmawiając z nimi pomagacie Państwo młodym ludziom uzyskać tytuły naukowe.

W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt osobisty – mieszkamy w agroturystyce u Kaflika na ulicy Nadbużnej 39.

Serdecznie pozdrawiam

Opiekunka laboratorium Anna Maria Szutowicz