Archiwa

Linki

Program obchodów 33 rocznicy wyboru Papieża Jana Pawła II w parafii Brańszczyk 16 października 2011 r.

 
·        g. 18.00 Katecheza

·        g. 18.30 Różaniec

·        g. 19.00 Program ku czci Błogosławionego Papieża Jana Pawła II – „Wdzięczni za Beatyfikację” w wykonaniu p. Grażyny Mądroch i jej Gości

·        g. 20.00 Msza św. dziękczynna za Beatyfikację Jana Pawła II z prośbą o Błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny

·        g. 21.00 Apel Maryjny przed pomnikiem Jana Pawła II na Skwerze

          1.   Przesłanie do ludzi Pokolenia JP II – wygłosi p. Bogdan Pągowski, Starosta Powiatu Wyszkowskiego,

           2. W imieniu samorządu głos zabierze p. Beata Pieńkos – Przewodnicząca Rady Gminy w Brańszczyku

———————————–
Grażyna Mądroch – sopran koloraturowy
Uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego "Słowika Warszawy". Jeszcze w trakcie nauki zadebiutowała jako solistka w Teatrze Wielkim w Warszawie w roli słowika w opero-balecie Jana Fotka ”Leśna Królewna", a także rozpoczęła pracę etatową w Operze Kameralnej w zespole madrygalistów pod kierunkiem Józefa Boka.

Jako śpiewaczka zadebiutowała w Operze Bydgoskiej w partii Ewy z opery St. Moniuszki. Występowała także w partiach: Adeli z operetki Zemsta Nietoperza J. Straussa, Frasquity z opery Carmen G. Bizeta oraz w balecie Esmeralda, śpiewając koncert na sopran koloraturowy R. Gliera.

Od dwudziestu lat związana z Warszawską Operą Kameralną śpiewa czołowe partie z oper Mozarta m.in.: Blondę z Uprowadzenia z Seraju, Królową Nocy z Czarodziejskiego Fletu, Sandrinę z La finta gardiniera, Mme Hertz z Dyrektora Teatru oraz dzieł z dzieł innych kompozytorów jak: G. Rossiniego Rozynę z Cyrulika Sewilskiego, G. Donizettiego Norinę z Don Pasquale, G. Verdiego Gildę z opery Rigoletto.

Od kilkunastu już lat śpiewa w Mozartowskich  Festiwalowych przedstawieniach Warszawskiej Opery Kameralnej w: Warszawie, Wiedniu, Madrycie, Bejrucie, Tokio, podczas Bodeńskiego Festiwalu w Friedrichshafen i Warszawskiego Festiwalu Muzyki Sakralnej.

 
Oprócz pracy w teatrze współpracuje z filharmoniami i estradami koncertowymi w kraju i za granicą. W repertuarze ma zarówno partie operowe, oratoryjne, pieśni, wykonuje muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek musicali i piosenki filmowe. Występowała w wielu krajach m.in. Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii. Włoszech, Słowacji, Austrii, Libanie i Japonii.

Współpracuje z czołowymi artystami estrad polskich m.in. z: Adamem Kruszewskim, Piotrem Kusiewiczem, Ryszardem Morką, Wiesławem Bednarkiem, Janem Zakrzewskim…oraz zespołami m.in. Cantores Varsovienses, Kwartet Arundo, Camerata Vistula a także z takimi instytucjami jak Pałac w Jabłonnie, Pałac w Łazienkach Królewskich, Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Studio Koncertowe Polskiego Radia.

Jest założycielką i prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej organizuje wiele koncertów poświęconych mistrzyni koloratury, śpiewa mistrzowskie utwory koloraturowe z repertuaru Haliny Mickiewiczówny, Ady Sari i Bogny Sokorskiej. Jest pomysłodawczynią akcji rozśpiewać Piastów, dając liczne koncerty charytatywne dla młodzieży i dzieci, zachęcając ich do wspólnego muzykowania.

————————————————
 
             gorąco zapraszamy