Ogłoszenia duszpasterskie, 15 marca 2020 r.

III  niedziela Wielkiego Postu, 15.03.2020 r.

DEKRET w sprawie dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. do 29.03.br.

W odpowiedzi na zachętę zawartą w zarządzeniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski  z dnia 12 marca br., mając na uwadze zagrożenie zdrowia oraz życia – niniejszym zgodnie z kan. Kodeksu Prawa Kanonicznego,  udzielam  dyspensy  od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca br. Proszę o modlitwę osobistą każdego z nas oraz o odśpiewanie Suplikacji we wszystkie niedziele Wielkiego Postu podczas każdej Mszy św.

Ponadto zachęcam do podjęcia w tej intencji również osobistego, dobrowolnego postu w każdą środę Wielkiego Postu. Wielu z Was, Siostry i Bracia, praktykuje taki post. Jednakże obecna sytuacja domaga się od nas szczególnych postaw. W związku z tym proszę wszystkich o rozważenie mojej zachęty.

Podjęty post może mieć charakter ilościowy czy jakościowy, także o chlebie i wodzie. Niech ofiara, którą złożymy przyczyni się do duchowego odrodzenia.

Codziennie w domach o g. 20.30 odmawiajmy wspólnie Różaniec

Całej wspólnocie Diecezji Łomżyńskiej z serca błogosławię + Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński

1. Odwołujemy dzisiaj i w następne niedziele Godzinki,  Gorzkie Żale i Różaniec
  2. Odwołujemy rekolekcje wielkopostne
  3. Odwołujemy w piątek Drogę Krzyżową
  4. Odwołujemy dzisiejsze spotkanie dla dzieci klas III  z rodzicami.
  5. Na Mszach św. może przebywać maksimum 50 osób. Wejść mogą przede wszystkim te rodziny które zamawiały intencję. Zachęcamy do przyjmowania Komunii św. duchowej albo na rękę.

4. W kropielnicach w kościele nie ma wody święconej, na znak pokoju w czasie Mszy św. nie podajemy rąk, wystarczy skłon głowy;

5. W kancelarii parafialnej załatwiamy sprawy tylko konieczne.

—————————————————————————–