Archiwa

Linki

Lista Gości „pochówku” żołnierzy 1920 r.: ppor. Tadeusza Wagnera i strzelca Józefa Jerzyńskiego w Brańszczyku, 15 maja 2017 r.

 

– Wicemarszałek Senatu RP – p. Maria Koc

– Poseł na Sejm RP – p. Teresa Wargocka

– Ministerstwo Obrony Narodowej – Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa – p. Sławomir Frątczak

– Mazowiecki Urząd Wojewódzki – p. dr Piotr Oleńczak – kierownik Oddziału Polityki Historycznej i Odznaczeń

– Instytut Pamięci Narodowej – p. dr Damian Markowski

– Narodowy Instytut Dziedzictwa – p. Jakub Wrzosek

– Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, Delegatura w Ostrołęce– p. Elżbieta Olejak – dyrektor

– Pełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego – p. Zbigniew Czaplicki

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – p. Anna Król – Dyrektor Departamentu Wsparcia Krajowego

– Stowarzyszenie Lotników polskich ze sztandarem ( w sztandarze gwóźdź Św. Jana Pawła II ) – p. płk pilot Kazimierz Pogorzelski, p. płk pilot Mirosław Czechowski; p. płk pilot Jerzy Dawyniak; p. mgr inż. płk pilot Andrzej Mrzygłód

– Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP uczestniczy: płk pil. Janusz Decewicz i płk dr inż. Henryk Czyżyk.

– I Warszawska Brygada Pancerna w Wesołej – Kompania honorowa WP z pocztem sztandarowym i asystą honorową

– orkiestra Wojska Polskiego w Siedlcach – 24 osoby

– delegacja Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej „Rajski Ptak” w Wyszkowie – p. Prezes Józef Roguszewski, sekretarz Zuzanna Deluga z pocztem sztandarowym

– Zarząd Powiatowy „Prawa i Sprawiedliwości”

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – p. Marek Milewski

– Firma „Skanska” wykonawca drogi S- 8 – p. Ireneusz Dymek

– Agnieszka Batelli – wnuczka hrabiego Ostrzykowskiego, dziedzica majątku w Brańszczyku

– 40 osobowa reprezentacja klas mundurowych Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”  z Wyszkowa, na czele z wychowawcą p. mjr Zw. Pił.  Moniką Lipka i p. Arturem Dudkiem

– Łomżyńsko Drohickie Bractwo Kurkowe ze starszym Bractwa p. Tomaszem Milisiewiczem

– Oddział V pułku ułanów Zasławskich z Wyszkowa

– Koło myśliwskie Dzik nr 2 z siedzibą w Brańszczyku z pocztem sztandarowym

– Starosta Powiatu Wyszkowskiego – p. Bogdan Pagowski z zastępcą p. Adamem Mróz

– Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie z p. dyrektor Marią Gajewską

– 6 osobowa delegacja Starostwa, Związku Piłsudczyków z Pułtuska z pocztem sztandarowym 13 Pułku Piechoty. D-ca w mundurze ppor. piechoty 13pp  st. chor. szt. rez. Leszek Topólski

poczet  sztandarowy w mundurze st. sierż. 13pp  st. chor. szt. rez. Marian Michalski

Asystujący uczeń I LO CNB Feniks im.13pp Piotr Ostaszewski w mundurze plut. 13pp

uczeń ZS im. Bolesława Prusa – Karol Szczesny  w mundurze kpr.  13pp

Warta

Uczniowie ZSZ im. Jana Ruszkowskiego Dawid Falecki  i Dominik Falecki w mundurach st.szer.13pp

– Stowarzyszenie „Rycerzy Jana Pawła II” w Brańszczyku w mucetach i z pocztem flagowym

– delegacja Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie z pocztem sztandarowym

– delegacja Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku z p. Dyrektor – Danutą Ziomek

– Komendant Policji w Wyszkowie – p. inspektor Michał Toporkiewicz

– Wojskowa Komenda uzupełnień – ppłk Leszek Wieczorek, mjr Robert Dymerski, por. Mariusz Mizerski

– delegacja Urzędu Gminy w Brańszczyku na czele z wójtem Gminy Brańszczyk p. Mieczysław Pękul i zastępcą – p. Andrzejem Łapińskim

– delegacje OSP Brańszczyka i Trzcianki z pocztami sztandarowymi

– delegacje szkół z pocztami sztandarowymi: ZS nr 1 w Wyszkowie z pocztem sztandarowym; ZSZ w Wyszkowie z pocztem sztandarowym, LO „Norwid w Wyszkowie z pocztem sztandarowym, ZPO w Brańszczyku z pocztami sztandarowymi szkoły podstawowej i gimnazjum ; PSP w Knurowcu z pocztem sztandarowym: PSP w Nowych Budach z pocztem sztandarowym; PSP w Trzciance z pocztem sztandarowym; PSP w Turzynie z pocztem sztandarowym; ZSS w Brańszczyku

– Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi w Brańszczyku

– duchowieństwo – liturgii przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dr Jerzy Zając, mieszkaniec Trzcianki, wieloletni opiekun kapliczki ppor. Tadeusza Wagnera w koncelebrze z ks. ppłk. Związku Piłsudczyków Okręgu Nadbużańskiego w Wyszkowie – ppor. Pawłem Stacheckim – proboszczem parafii p.w. Św. Jana chrzciciela w Brańszczyku i ks. Robertem Ratomskim, wikariuszem

– media

 

Link do krótkiego filmu o tej uroczystości:

===========================================================================

 

Z a p r o s z e n i e

na Uroczystość pochówku Żołnierzy 201 Ochotniczego Pułku Piechoty

podporucznika TADEUSZA WAGNERA, zginął 3 sierpnia 1920 r.

strzelca JÓZEFA JERZYŃSKIEGO, zginął 4 sierpnia 1920 r.

Brańszczyk, 15 maja 2017 r. g. 10.00

– Msza św. w kościele -celebruje ks. prałat Jerzy Zając w koncelebrze zgromadzonych kapłanów

– Okolicznościowe wystąpienia władz państwowych, wojskowych, samorządowych

– kondukt żałobny w asyście wojskowej, żołnierzy AK, Związku Piłsudczyków, Bractwa Kurkowego, strażaków, młodzieży klas mundurowych

– złożenie ciał żołnierzy do grobu

– salwa honorowa (WP) i salut armatni (Bractwo Kurkowe) przy grobie żołnierzy z 1920 r na cmentarzu grzebalnym w Brańszczyku

– Wojskowa grochówka w Skansenie w Brańszczyku przy ul Jana Pawła II

Organizatorzy:

Parafia rzym. – kat. p.w. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku

Stowarzyszenie Lotników Polskich w Warszawie

Firma “SKANSKA”

Starostwo Powiatowe w Wyszkowie

Gmina Brańszczyk

 

 

 ———————————————————————

 

Wyniki V Biegu ku czci Konstytucji 3 Maja w Brańszczyku

Wyniki biegu na 226 m

CHŁOPCY- ROCZNIK 2007 I młodsi

Miejsce Numer startowy Nazwisko i Imię Rok urodzenia Miejscowość Płeć
1 10 RUDNICKI ADRIAN 2008 TRZCIANKA M
2 57 PONICHTERA TOMASZ 2007 GULCZEWO M
3 59 MARSZAŁ JAKUB 2008 TRZCIANKA M
4 51 ZYŚK JAKUB 2009 TURZYN M
5 26 DOBRZYŃSKI PAWEŁ 2010 TURZYN M
6 34 PONICHTERA GABRIEL 2008 NOWY BRANSZCZYK M
7 69 LIPIŃSKI SZYMON 2010 PRZYJMY M
8 60 MARSZAL PAWEŁ 2011 TRZCIANKA M
9 17 ZAJĄC MATEUSZ 2007 TURZYN M
10 38 ZYSK KAMIL 2007 TUCHLIN M
11 84 JACHYM JAN 2010 TARNÓW M
12 1 JACHYM JULIAN 2012 SWIEBODZICE M
13 82 SZCZYGIELSKI MARCIN 2013 PRZYJMY M
14 89 GRYS MIKOŁAJ 2012 BIAŁEBŁOTO STARA WIES M
15 45 WÓJCIK BŁAZEJ 2015 KNUROWIEC M

 

 

DZIEWCZĘTA- ROCZNIK 2007 I młodsze

Miejsce Numer startowy Nazwisko i Imię Rok urodzenia Miejscowość Płeć
1 58 MARSZAŁ ZUZANNA 2007 TRZCIANKA K
2 20 PODLES ALICJA 2009 TUCHLIN K
3 44 KALICKA MAJA 2009 WYSZKÓW K
4 37 KRUPA PAULINA 2008 STARE BUDY K
5 28 KOWALSKA DARIA 2008 NOWY BRANSZCZYK K
6 92 SOSNIERZ MICHALINA 2010 WARSZAWA K
7 25 BRALEWSKA JULIA 2010 BRANSZCZYK K
8 27 BŁOŃSKA OLIWIA 2007 BRAŃSZCZYK K
9 11 MRÓZ DOROTA 2007 BRAŃSZCZYK K
10 88 GRYŚ MAJA 2009 BIAŁEBŁOTO STARA WIES K
11 90 GRYS MARIA 2013 BIAŁEBŁOTO STARA WIES K
12 91 GRYŚ ZOFIA 2013 BIAŁEBŁOTO STARA WIES K
13 35 WISNIEWSKA KINGA 2007 NOWE BUDY K

 

WYNIKI BIEGU NA 1KM

CHŁOPCY- ROCZNIK 2004-2006

Miejsce Numer startowy Nazwisko i Imię Rok Urodzenia Miejscowość Płeć
1 15 LASKOWSKI WOJCIECH 2006 BRAŃSZCZYK M
2 83 DROBOT KACPER 2005 BRAŃSZCZYK M
3 50 ZYŚK KAROL 2006 TURZYN M
4 21 PODLEŚ MAKSYMILIAN 2006 TUCHLIN M
5 68 LIPIŃSKI MACIEK 2004 PRZYJMY M
6 33 KOWALSKI DAWID 2005 NOWY BRANSZCZYK M
7 79 ABRAMCZYK GRZEGORZ 2006 BRANSZCZYK M
8 63 KOMOR DAMIAN 2006 BRAŃSZCZYK M

 

DZIEWCZETA- ROCZNIK 2004-2006

Miejsce Numer startowy Nazwisko i Imię Rok Urodzenia Miejscowość Płeć
1 29 SZYMANIK JOANNA 2006 BRANSZCZYK K
2 30 SZYMANIK ANNA 2004 BRAŃSZCZYK K
3 39 DELUGA ANNA 2006 BRAŃSZCZYK K
4 86 ROJEK ALEKSANDRA 2004 TURZYN K
5 32 KOWALSKA ANGELIKA 2006 NOWY BRANSZCZYK K
6 70 LIPIŃSKA ALEKSANDRA 2007 PRZYJMY K
7 12 MRÓZ EDYTA 2005 BRAŃSZCZYK K

 

CHŁOPCY- ROCZNIK 2003 i starsi

Miejsce Numer startowy Nazwisko i Imię Rok Urodzenia Miejscowość Płeć
1 65 JECHNA JAKUB 2001 TRZCIANKA M
2 16 LASKOWSKI DOMINIK 2003 BRAŃSZCZYK M
3 78 KOWALSKI DOMINIK 2002 BRANSZCZYK M
4 52 NAJMOŁA ŁUKASZ 2002 BRAŃSZCZYK M
5 66 WRÓBEL JAKUB 2001 TRZCIANKA M
6 96 BŁOŃSKI ŁUKASZ 2003 NOWY BRAŃSZCZYK M

 

DZIEWCZETA- ROCZNIK 2003 i starsi

Miejsce Numer startowy Nazwisko i Imię Rok Urodzenia Miejscowość Płeć
1 22 PAŁUBIŃSKA DARIA 2002 TUCHLIN K
2 46 WÓJCIK DOMINIKA 2001 KNUROWIEC K
3 71 LIPIŃSKA JUSTYNA 1978 PRZYJMY K
4 95 BŁOŃSKA MONIKA 2006 NOWY BRANSZCZYK K

 

 

 

 

WYNIKI BIEGU GŁÓWNEGO NA 5 KM

KOBIETY

Miejsce Numer Startowy Nazwisko i Imię Rok Urodzenia Miejscowość Płeć
1 9 PASZEL WIOLETTA 1983 BRAŃSZCZYK K
2 72 PAPROCKA JOANNA 1984 WYSZKÓW K
3 97 MACKIEWICZ MARZENA 1979 WARSZAWA K
4 3 SZYMAŃSKA WERONIKA 1996 WYSZKÓW K
5 74 BORKOWSKA BOŻENA 1971 WYSZKÓW K
6 93 SOŚNIERZ MONIKA 1975 WARSZAWA K
7 6 SZCZYGIELSKA MONIKA 1982 PRZYJMY K
8 47 WÓJCIK URSZULA 1999 KNUROWIEC K
9 76 KAMIŃSKA AGNIESZKA 1976 KAMIEŃCZYK K
10 40 GRUSZKA MONIKA 1993 DŁUGOSIODŁO K
11 80 ABRAMCZYK MONIKA 2000 BRAŃSZCZYK K
12 61 BLACHOWICZ MARTYNA 1985 KOMOROWO K
13 23 PIEŃKOS BEATA 1971 STARE BUDY K
14 55 DOBRZYŃSKA KATARZYNA 1990 WYSZKOW K

 

MĘZCZYŹNI

Miejsce Numer Startowy Nazwisko i Imię Rok Urodzenia Miejscowość Płeć
1 43 GAJEWSKI KAMIL 1984 WYSZKÓW M
2 24 BRALEWSKI TOMASZ 1969 BRANSZCZYK M
3 85 BALIŃSKI BARTOSZ 2000 LESZCZ. NOWINY M
4 42 DELUGA PAWEŁ 2000 BRANSZCZYK M
5 31 SZYMANIK JAN 1973 BRAŃSZCZYK M
6 64 PAŁUBIŃSKI PAWEŁ 1997 TURZYN M
7 62 LEŚNIAKIEWICZ DAWID 1991 WARSZAWA M
8 54 PONICHTERA DANIEL 1999 BIEŁABŁ. KOBYLA M
9 87 JECHNA DAMIAN 1992 TRZCIANKA M
10 2 JACHYM ANDRZEJ 1975 SWIEBODZICE M
11 56 DOBRZYŃSKI ADRIAN 1987 WYSZKÓW M
12 73 PAPROCKI KAMIL 1984 WYSZKÓW M
13 5 SZYMAŃSKI MATEUSZ 2004 WYSZKÓW M
14 4 SZYMAŃSKI KAROL 1995 WYSZKÓW M
15 36 DELUGA ŁUKASZ 2001 BRAŃSZCZYK M
16 18 ZAJĄC GRZEGORZ 1983 TURZYN M
17 7 KUROWSKI PAWEŁ 1999 TURZYN M
18 77 BĘBENEK CZESŁAW 1953 KNUROWIEC M
19 53 SZERZEŃ MICHAŁ 2000 KNUROWIEC M
20 19 WYSZYŃSKI ROMAN 1966 NOWE BUDY M
21 94 SOSNIERZ JAKUB 1976 WARSZAWA M
22 41 BRZOSTEK DAMIAN 1986 DŁUGOSIODŁO M
23 67 BRALEWSKI MAREK 1974 NIEMIRY M
24 8 PASZEL JÓZEF 1946 BRAŃSZCZYK M
25 14 WASIEWICZ PRZEMYSŁAW 1979 BRAŃSZCZYK M
26 49 KUROWSKI JAKUB 2002 PRZYJMY M
27 13 SASIN DARIUSZ 1990 BRAŃSZCZYK M
28 81 ABRAMCZYK SEBASTIAN 1999 BRAŃSZCZYK M
 

Zmarł Ksiądz Kanonik Eugeniusz Jachna Kapłan Diecezji Łomżyńskiej

 

 

Odszedł do Pana w dniu 2 maja 2017 r. w wieku 89 lat, w kapłaństwie 59 lat

mieszkający w Nowych Budach, parafii Brańszczyk

 

Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odbędą się w czwartek 4 maja 2017 roku o godz. 11.00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku.

Ciało Śp. Księdza Kanonika Eugeniusza Jachny zostanie przywiezione jutro o g. 8.45 do kościoła. W kościele od g. 9.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne, odmówimy 4 części różańca w następującej kolejności;

9.00 – 9.30 Brańszczyk i Nowy Brańszczyk

9.30 – 10.00 Turzyn i Ojcowizna

10.00 – 10.30 Niemiry, Knurowiec i Trzcianka

10.30 – 11.00 Nowe Budy, Stare Budy, Przyjmy

Po Mszy św. o g. 11.00 kondukt żałobny przejdzie do mogiły kapłańskiej na cmentarzu parafialnym w Brańszczyku.

Prosimy straże pożarne z terenu parafii o podjęcie warty honorowej przy trumnie, zapraszamy delegacje szkół ( bez sztandarów ) i wszystkich, którzy swą modlitwą chcą pożegnać kapłana, który długie lata pracował w naszej parafii.

Śp. Księdza Kanonika Eugeniusza JACHNĘ polecamy Miłosierdziu Bożemu, chcemy aby zamiast kwiatów każde KŻR ufundowało 1 intencję mszalną, wtedy odprawimy za jego duszę gregoriankę.    „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”.

=============================================================

 

Program Uroczystości 3 Maja w Brańszczyku

 

 g. 11.00 na placu za kościołem rozstawia się :wesołe miasteczko” dla dzieci:

1) dmuchany zamek

2) dmuchany suchy basen z piłeczkami

3) bramka celnościowa

g. 11.00 ustawienie namiotów pod stoiska okolicznościowe:

I stoisko – „ W zdrowym ciele zdrowy duch’: terapeuta rodzin- p. Elżbieta; trener odżywiania – p. Katarzyna;

II stoisko – klub krótkofalowców

III stoisko – dla dzieci – gry i zabawy pod okiem instruktora – p. Daria z przyjaciółmi

IV stoisko – wyroby z aloesu

V stoisko – grill;

VI stoisko – wata cukrowa, popcorn

VII stoisko – „chłopskie jadło” – grochówka, wędliny, kanapki, itp. „przekąski”

VIII stoisko – „słodkości”, napoje, owoce; kawa, herbata

g. 11.00 – 13.00 przyjmowanie zgłoszeń do Biegu i rozdawanie numerów startowych – w Domu Parafialnym ( wejście od kościoła)

g. 12.00 Uroczystość w kościele: Msza św. i Nabożeństwo Majowe:

g.13.00 rozpoczęcie Ceremonii: hymn Państwowy, wciągnięcie flagi na maszt

g.13.30 Start V Biegu Konstytucji 3 Maja.

 Zwycięzca Biegu otrzyma Puchar, zwycięzca każdej grupy wiekowej otrzyma medal. Miejsca drugie i trzecie zostaną uhonorowane okolicznościowymi statuetkami.

Bieg jest przygotowany w 3 dystansach:

  1. Bieg główny – otwarty – dla wszystkich chętnych na 5 km
  2. Bieg dla dzieci i młodzieży na dystansie 1 km
  3. Bieg dla najmłodszych dzieci na dystansie 226 m ( Rocznica Konstytucji)

Uczestnik Biegu musi:

– zgłosić sie do biura zawodów ( zgłoszenia można dokonać parafia@branszczyk.com )

  • podać imię i nazwisko i datę urodzenia
  • zgodę rodziców (dla dzieci) wg Regulaminu…
  • odebrać numer startowy
  • zgłosić się na linię startu o g. 13.30

Pozostali uczestnicy Festynu, którzy nie biegną wychodzą na trasę Biegu aby powitać biegaczy, są wśród nich sławne postacie tej konkurencji, którzy biorą udział w maratonach, biegach na wielu dystansach.

Po zakończeniu biegów częstujemy się posiłkiem ufundowanym przez „Zakłady Mięsne Państwa Rucińskich w Somiance, przygotowanym przez Koło Myśliwskie „Dzik” na czele z prezesem p. Markiem Kowalskim i łowczym Mirosławem Jechna, korzystamy z wypieków naszych przyjaciół, p. Gieni, piekarni Wawie,  do g. 17.00 słuchamy Zespołu Boża Nuta, dzieci korzystają z „wesołego miasteczka” .  Animatorem Festynu jest p. Mariusz Kubeł.

 

Sponsorzy V Biegu:    

  1. Zakłady Mięsne P. Rucińskich w Somiance
  2. Piekarnia “Wawie” w Brańszczyku
  3. Bożena i Stanisław Godleś w Brańszczyku
  4. Michał Głowacki w Brańszczyku
  5. Zdzisław Jadkowski w Trzciance
  6. Elżbieta Kulesza w Trzciance
  7. Sławomir Kraszewski w Brańszczyku
  8. Grzegorz Owsianka w Trzciance                                                

 

Zapraszają organizatorzy:

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Brańszczyk „Odnowa”

 Koło Myśliwskie Dzik nr. 2 w Brańszczyku

 „Boża Nuta” w Brańszczyk

Ochotnicza Straż Pożarna w Brańszczyku

Siostry Rodziny Maryi w Brańszczyku

Parafia rzymsko-katolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku

 

 ==========================================================

 

V BIEG KONSTYTUCJI 3 MAJA – 2017 r.

Link do forlumarza:

https://goo.gl/forms/1PYkUhvZIrLjX8Ds1
Ramowy plan:
11.00 – REJESTRACJA UCZESTNKÓW
12.00 MSZA
13.30 – START
14.30/15.00 – WRĘCZENIE NAGRÓD
Regulamin:
REGULAMIN V BIEGU KONSTYTUCJI 3 MAJA – 2017 r.
I. ORGANIZATOR
Organizatorem biegu jest Parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Brańszczyk-Odnowa
II. CELE
1. Upamiętnienie 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
2. Upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu.
3. Promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
4. Promocja Gminy Brańszczyk.
IV. TERMIN I MIEJSCE
1. Bieg odbędzie się w dniu 03 maja 2017 r.
2. Bieg rozegrany zostanie w Brańszczyku.
V . TRASA I GODZINY STARTU
1. Dla dzieci i młodzieży (dystans 1 km) start i meta będzie mieć miejsce na parkingu przy kościele. Trasa przebiega ulicami asfaltowymi, ulicą i chodnikiem z kostki brukowej. Wiedzie ulicami Chopina, Zielone Wzgórze, Na Stoku, powrót ulicą Chopina. ( Dokładny opis przebiegu trasy zawiera mapa w załączeniu 2 ).
2. Dystans 5 km obowiązuje biegaczy (kobiety i mężczyźni). Start i meta będzie mieć miejsce na parkingu przy kościele. Trasa przebiega ulicami asfaltowymi i żwirowymi. Wiedzie ulicami Chopina, Bielińską, Kamieniecką, Ciepłą, Nakieł, powrót ulicami Bielińską i Chopina. ( Dokładny opis przebiegu trasy zawiera mapa w załączniku 2 )
3. Dla najmłodszych (226 metry) start i meta będzie mieć miejsce na parkingu przy kościele.
4. Start i początkowy odcinek wspólny dla obu biegów. Wielka grupa biegaczy, promujących zdrowy tryb życia i rodzinę, biegną dzieci, rodzice i dziadkowie.
5. Niedopuszczalne jest skracanie trasy biegu pod rygorem dyskwalifikacji.
6. Na mecie będą się znajdować stanowiska wydawania wody i okolicznościowych nagród.
VI. LIMIT I POMIAR CZASU
1. Limit czasu biegu głównego wynosi 1 godzinę.
2. Zawodnicy, którzy nie ukończą biegu w limicie czasu zobowiązani są do zejścia z trasy.
3. Punkty kontrolne rozmieszczone będą na starcie, trasie i mecie. Ominięcie któregokolwiek punktu kontroli spowoduje dyskwalifikację.
4. Numer startowy na koszulce zawodnika stanowi dowód uczestnictwa i służy do sklasyfikowania miejsca każdego biegacza, jest gotowy do użycia i należy przymocować go z przodu na odzieży wierzchniej za pomocą agrafek. Wszelkie modyfikacje, są zabronione i mogą spowodować dyskwalifikację.
VII. ZGŁOSZENIA
1. Zgłoszeń przyjmowane są za pośrednictwem formularza Formularz zgłoszeniowy – V Bieg Konstytucji 3 maja. Brańszczyk 2017
2. Liczba uczestników nieograniczona.
3. Uczestnictwo bezpłatne
VIII. UCZESTNICTWO
1. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest odebranie pakietu startowego (numeru na koszulkę)
2. Prawo uczestnictwa w biegu mają osoby dorosłe oraz uczniowie od 2001 rocznika włącznie. Dzieci z rocznika 2003 i młodsze mogą startować w towarzystwie dorosłych/opiekunów, lub samodzielnie za zgodą rodziców w biegu na dystansie 226 m.
3. Wszyscy zawodnicy odbierający pakiet startowy są zobowiązani do złożenia deklaracji uczestnictwa w biurze zawodów.
4. Podpisując deklarację uczestnictwa uczestnik zaświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w zajęciach przewidzianych w ramach imprezy.
5. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przedstawienia „zgody do udziału w biegu” podpisanej przez rodzica lub prawnego opiekuna ( druk do pobrania załącznik 1 )
6. W dniu biegu zostaną zorganizowane szatnie i przebieralnie dla uczestników.
7. Uczestnicy biegu poruszający się po drogach publicznych zagwarantowane mają bezpieczeństwo, trasa biegu zabezpieczona przez Policję, OSP Brańszczyk oraz Harcerski Klub Ratowniczy „Wyszków”.
IX. BIURO ZAWODÓW
1. Biuro zawodów mieści się w kancelarii parafialnej i jest czynne w godzinach 15.30 -16.45, a w dniu zawodów w budynku szkoły specjalnej od godziny 11.00
X. KLASYFIKACJA I NAGRODY
1. Nagrody przewidziane są dla zawodników w klasyfikacji generalnej:
• biegaczy za miejsca 1-3 kobiet i 1-3 mężczyzn,
2. Wśród dzieci i młodzieży premiowane będą trzy pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wiekowych z podziałem
na dziewczynki i chłopców. Przedział wiekowe: 4-6 klasa podstawowa, 1-3 gimnazjum.
XI. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH
1. Dane osobowe uczestników biegów będą przetwarzane w celach przeprowadzenia imprez, wyłonienia zwycięzcy i przyznania, wydania, odbioru i rozliczenia nagrody.
2.Dane osobowe uczestników biegów będą wykorzystywane zgodnie z warunkami określonymi w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r., Nr 101 poz. 926. Administratorem danych osobowych jest Organizator.
3. Przetwarzanie danych, o których mowa w ustępie 1 niniejszego paragrafu, w związku z udziałem w obu biegach obejmuje także publikację imienia i nazwiska uczestnika wraz z rokiem urodzenia i z nazwą miejscowości, w której zamieszkuje – w każdy sposób, w jaki publikowany lub rozpowszechniany będzie projekt.
4. Uczestnik ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
5. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne, lecz ich niepodanie lub brak zgody na ich przetwarzanie uniemożliwia udział w biegu.
XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Kontakt do organizatora tel. 297421493 503064579
• w sprawach zapisów: 501 578 036
2. Organizator zapewnia uczestnikom obsługę przedmedyczną na czas trwania biegu.
3. Organizator jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej wobec uczestników biegu.
4. Organizator nie odpowiada za rzeczy wartościowe pozostawione w szatni.
5. Wyniki zawodów zostaną umieszczone na stronie internetowej: parafia@branszczyk.com
6. Zabrania się jazdy po trasie na rowerach, deskorolkach itp. oraz biegu ze zwierzętami. Osoby łamiące ten przepis będą usuwane z trasy.
7. We wszystkich sprawach nieujętych regulaminem decyduje organizator biegu, któremu przysługuje wiążąca i ostateczna interpretacja regulaminu.
=================================================================================================
 

Życzenia na Wielkanoc 2017 r.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa przynosi światło na ludzką bezradność, budzi nadzieję i zmienia nasze zranienia w spojrzeniu na ludzi i świat. Nawet cierpienie, śmierć i grób nie wyglądają już tak strasznie, gdy widzimy je pod stopami Zmartwychwstałego.

       Na radosne dni Zmartwychwstania Pańskiego życzymy aby Chrystus, który zburzył mur wrogości i dał nam pełny przystęp do Ojca, umacniał nas w codziennym wysiłku budowania jedności w rodzinach, w Kościele i w naszej Ojczyźnie.

ks. Paweł, proboszcz

ks. Robert, wikariusz

 

=======================================================================================

 

Z a p r o s z e n i e

 

 

Rekolekcje wielkopostne     31  III.—1— 2 IV.   2017 r.

 

                              12 rocznica odejścia do Domu Ojca – Św. Papieża Jana Pawła II 

Brańszczyk, 2 IV. 2017 r . 12.00

Program rekolekcji – rekolekcje prowadzi ks. Antoni- orionista

 

Piątek, 31.03.

  1. 9.00 – różaniec – I część radosna: prowadzą KŻR z Trzcianki i Knurowca
  2. 9.30 Msza św. z nauką ogólną

g.11.30 różaniec – II część światła : prowadzą  KŻR z Bud Nowych i Starych

g.12.00 Msza św. z Namaszczeniem Chorych

g.14.30 Różaniec – III część bolesna: prowadzą dzieci szkół podstawowych

g.15.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży z nauką rekolekcyjną

g.16.30 różaniec – IV część chwalebna: prowadzą KŻR z N. Brańszczyka i Ojcowizny

g.17.00 Msza św. z nauką ogólną

g.18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych

 

Sobota, 01.04.

  1. 9.00 różaniec-I część radosna: – prowadzą KŻR z Turzyna i Przyjm
  2. 9.30 Msza św. z nauką ogólną

g.11.30 różaniec – II część światła – prowadzą dzieci;

g.12.00 Msza św. z nauką dla dzieci

g.14.30 różaniec – III część bolesna – prowadzi młodzież gimnazjalna

g.15.00 Msza św. dla młodzieży

g.16.30 różaniec IV część chwalebna – prowadzą KŻR z Brańszczyka i Niemir

g.17.00 Msza św. z nauką ogólną

 

Niedziela, 02.04.

  1. 8.00 Godzinki;
  2. 8.30 Msza św. z nauką ogólną
  3. 10.00 Msza św. z udziałem dzieci
  4. 12.00 Suma i Gorzkie Żale z nauką pasyjną;
  • Uroczystość 12 rocznicy odejścia do Domu Ojca Św. Papieża Jana Pawła II
  • Wprowadzenie – Wielki Rycerz Chorągwi Rycerzy Jana Pawła II w Brańszczyku – Stanisław Kowalski
  • Suma i Gorzkie Żale z nauką pasyjną;   Oprawa muzyczna – Zespół „Boża nuta”
  • Zawiązanie wspólnoty – Starosta Powiatu Wyszkowskiego – Bogdan Pągowski
  • Koncert Jany Dąbkowskiej – „Totus Tuus”
  • Przejście pod Pomnik Jana Pawła II, złożenie wieńców i zapalenie zniczy
  • Przesłanie – Wójt Gminy Brańszczyk – Mieczysław Pękul
  • g. 16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

———————————————————————–

spowiedź w kościele – piątek – sobota w g. 9.00 – 13.00; 14.30 – 18.00

spowiedź chorych w domach – czwartek, 30.03. od g. 10.00

Czytaj dalej »

 

Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku

zaprasza na Plenerowe Jasełka

pt. Gdzie jest nasze Betlejem ?

18 grudnia 2016 r. na Wzgórzu Bielińskim w Brańszczyku

Będzie żywe „przedstawienie narodzin Jezusa, łamanie się opłatkiem, wieczerza wigilijna.

Wszystkich serdecznie zapraszają uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZSS w Brańszczyku .

==========================================

 

 

 

 

 

 

Program rekolekcji adwentowych w parafii Brańszczyk, 9 – 10 – 11 – grudnia 2016 r.

Piątek, 9.12.

g. 9.00 różaniec – I część – prowadzą KŻR  z Przyjm 

g. 9.30 Msza św. z nauką ogólną

g.11.30 różaniec – II część  – prowadzą KŻR z Trzcianki

g.12.00 Msza św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych

g.14.30 różaniec – III część   prowadzą dzieci ze szkół podst.

g.15.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej

g.16.30 różaniec- IV część – prowadzą KŻR z  Brańszczyka

g.17.00 Msza św. z nauką ogólną

 

Sobota, 10.12.

g.  9.00 –  różaniec – I część  – prowadzą KŻR  z Bud St. i N.

g. 9.30 Msza św. z nauką ogólną

g.11.30 różaniec – II część  – prowadzą dzieci   

g.12.00Msza św. z nauką dla dzieci

g.14.30 różaniec – III część – prowadzi młodzież gimnazjum

g.15.00 Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej i starszej

g.16.30 różaniec IV część – prowadzą KŻR z  Niemir

g.17.00 Msza św. z nauką ogólną

 

Niedziela, 11,12.

g. 8.00 Godzinki

g. 8.30 Msza św. z nauką ogólną

g.10.00Msza św. z nauką dla dzieci

g.12.00 Msza św. z nauką ogólną

g.16.00 Msza św. z nauką dla młodzieży

——————————

Spowiedź w piątek i sobotę od g. 9.00 do 13.00  i od g. 14.30 do 17.00.

Chorych w domach odwiedzimy w czwartek, 8 grudnia od g.11.00, prosimy o zgłoszenia. Tel. 603 280 222

 

 ———————————————————————————————————-